Enea Wytwarzanie przekazała samochód Kozienickiemu Hospicjum

  • 18.11.2021, 20:56
  • Tygodnik OKO
Enea Wytwarzanie przekazała samochód Kozienickiemu Hospicjum
W czwartek, 18 listopada, Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach otrzymało samochód osobowy. Darczyńcą jest Enea Wytwarzanie, która dokonała tego szlachetnego czynu za pośrednictwem Fundacji Enea.

Kozienickie Hospicjum jest stowarzyszeniem, które powstało w 2018 roku. Impulsem do utworzenia hospicjum domowego było zauważenie problemu społecznego, jakim jest niedostatek placówek opieki medycznej nad wymagającymi opieki chorymi osobami starszymi, brak stacjonarnego hospicjum oraz chęć poprawy środowiska i otoczenia chorych oraz ich rodzin. Jego głównym celem jest wsparcie osób starszych, chorych onkologicznie, przewlekle i terminalnie. Działania hospicjum związane są nie tylko z zapewnieniem opieki stacjonarnej oraz wsparciem opieki domowej dla chorych, wymagających stałej specjalistycznej pomocy, czy zatrudnieniem fachowego personelu, ale także z zapewnieniem wsparcia psychologicznego dla rodzin opiekujących się przewlekle chorymi, a także z udostępnianiem sprzętu rehabilitacyjnego potrzebującym. Hospicjum domowe zapewnia opiekę lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, psychologa, wolontariuszy i kapłanów, a także prowadzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.


Enea Wytwarzanie postanowiła wspomóc działanie placówki i wyposażyć ją w samochód osobowy, bez czego, jak wiadomo funkcjonowanie jest bardzo utrudnione. Uroczyste przekazanie samochodu marki Skoda Octavia odbyło się w Kozienicach, przy plebanii kościoła pw. Świętego Krzyża. Bezpośredniego wręczenia kluczy do auta dokonał Marcin Łukasiewicz, wiceprezes zarządu ds. pracowniczych, odebrał je natomiast ks. Tomasz Pastuszka, który w imieniu hospicjum złożył serdeczne podziękowania.


Enea wytwarzanie, jako spółka społecznie odpowiedzialna nieustannie wspiera placówki oraz inicjatywy, które przyczyniają się do poprawy warunków życia potrzebujących.

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe