O AMPFUTBOLU W KAWIARNI KULTURALNEJ!

  • 03.12.2021, 09:08 (aktualizacja 03.12.2021, 09:14)
  • Tygodnik OKO
O AMPFUTBOLU W KAWIARNI KULTURALNEJ!
Już w najbliższy poniedziałek, 6 grudnia, o godzinie 18:30 w Kawiarni Kulturalnej w Kozienicach odbędzie się wyjątkowe spotkanie: odwiedzi nas Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski w ampfutbolu i świeżo upieczony mistrz kraju w barwach Wisły Kraków. Spotkanie poprowadzone zostanie przez naszego wieloletniego współpracownika Emila Kopańskiego, który jest także współautorem wydanej niedawno książki o ampfutbolu.

Zapytany o to, czemu warto na takie spotkanie przyjść, Emil odpowiada:

 

Ampfutbol to wyjątkowa odmiana piłki nożnej. Niesamowita intensywność, widowiskowość, a za wszystkim stoją fantastyczni ludzie, dla których nie ma żadnych barier. Cieszy mnie, że coraz więcej kibiców śledzi poczynania naszych ampfutbolistów, którzy regularnie przywożą medale z największych, międzynarodowych imprez. Reprezentację Polski śmiało można uznać za jedną z najsilniejszych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Zorganizowana liga, wielkie kluby włączające ampfutbol w swoje szeregi, transmisje spotkań kadry w otwartej telewizji – to już nie zwykłe, amatorskie kopanie, a poważna i doceniana dyscyplina sportu.

 

 

Jedną z najważniejszych postaci dla rodzimego ampfutbolu jest Przemysław Świercz, którego będziemy mieli okazję spotkać w Kozienicach. To człowiek, który tworzył podwaliny tej odmiany futbolu w Polsce i wieloletni kapitan drużyny narodowej. Lata mijają, a Przemek cały czas jest centralną postacią reprezentacji oraz swojego zespołu klubowego – Wisły Kraków – z którą w listopadzie sięgnął po kolejne mistrzostwo kraju.

 

 

Przemek Świercz to nie tylko fantastyczny sportowiec, ale także wielka inspiracja dla wielu osób. W książce „Ampfutbol. Jedną nogą w finale” opowiada o wypadku, który zmienił jego dotychczasowe życie. Amputacja nogi nie załamała go, a wręcz przeciwnie – dała mu szansę, by wiele rzeczy zacząć od nowa. – Spotykam się z dziećmi w szkołach, mam też wystąpienia motywacyjne. Opowiadam o tym, że można znaleźć rozwiązanie. I właśnie to nadaje mojej amputacji sens. Jeśli choć jedna osoba podczas spotkania ze mną znajdzie dla siebie coś, co jej pomoże w życiu, to wspaniale – mówi. Dlatego warto przyjść w poniedziałek do CKA i posłuchać osoby, która potrafi zainspirować do walki z największymi nawet trudnościami.

 

 

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe