Fundraising...

  • 20.12.2021, 09:46 (aktualizacja 20.12.2021, 09:55)
  • Materiał nadesłany
Fundraising...
Fundraising, crowdfunding, granty...za tymi obcobrzmiącymi nazwami kryją się najnowsze strategie pozyskiwania funduszy przez organizacje pozarządowe. Organizacje tego typu podejmują działania głównie prospołeczne i nie zawsze są w stanie zapewnić dochód dla swoich pracowników i skutecznie realizować zamierzone cele.

Znajomość wyżej wymienionych strategii jest dla nich szansą na uzyskanie stabilności finansowej. Mogli się o tym przekonać przedstawiciele 18 organizacji pozarządowych z subregionu radomskiego, którzy od czerwca do grudnia tego roku brali udział w warsztatach i konsultacjach w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Podwórkowe Anioły oraz Kombinat Aktywności Społecznej, a finansowanego z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Celem projektu było wzmocnienie potencjału i skuteczności działania organizacji pozarządowych.

Podczas kilkudziesięciu godzin szkoleń uczestnicy poznali strategie pozyskiwania darczyńców i proszenia o wsparcie (fundraising), finansowania społecznego związanego z dostępem do internetu (crowdfunding), oraz skutecznego pisania wniosków grantowych. Przedstawiciele organizacji pozarządowych zdobyli również wiedzę z zakresu tworzenia wizerunku firmy. Uczestnicy warsztatów otrzymali możliwość indywidualnych sześciogodzinnych konsultacji aby w bezpośredniej pracy z doradcami stworzyć ścieżkę rozwoju swojej organizacji.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe