Kozienicki Dom Kultury ogłosił konkurs dla poetów z naszego regionu

  • 17.01.2022, 10:04
  • Tygodnik OKO
Kozienicki Dom Kultury ogłosił konkurs dla poetów z naszego regionu
Już po raz szósty Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosiły Regionalny Konkurs Poetycki, adresowany do miłośników literatury z powiatu kozienickiego i radomskiego. Termin nadsyłania prac mija 1 marca, a na laureatów czekają nagrody finansowe.

Regionalny Konkurs Poetycki to jedno ze stałych działań Kozienickiego Domu Kultury, które na dobre wpisało się do kalendarza kulturalnych wydarzeń Ziemi Kozienickiej. Jego organizacji nie zakłóciła nawet pandemia.

 Głównym celem naszego konkursu jest promocja rodzimej twórczości poetyckiej. Warto tu zauważyć, że dla wielu osób piszących poezję to świetna okazja, aby przełamać się i podzielić swoją twórczością z innymi. I ta lokalna formuła się sprawdza, bo każdego roku spotykamy się z zainteresowaniem piszących. To pokazuje jak bardzo ten konkurs jest potrzebny

mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka Elwira Kozłowska.

Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich (powyżej 18. roku życia) mieszkańców powiatów: kozienickiego i radomskiego, którzy piszą poezję.

Do konkursu zgłaszane są trzy wiersze, a utwory (wydruk, 3 egzemplarze) muszą być opatrzone godłem (jednowyrazowy pseudonim artystyczny). Nie należy zgłaszać tekstów wcześniej publikowanych lub nagradzanych w innych konkursach.

Prace należy przysyłać do 1 marca (włącznie) na adres organizatora: Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice, z dopiskiem „Konkurs Poetycki”. Można je także dostarczyć osobiście do Kozienickiego Domu Kultury. Każde zgłoszenie powinno zawierać podpisane oświadczenie, stanowiące załącznik do regulaminu. Te są dostępne na stronie www.dkkozienice.pl.

Nagrody dla najlepszych

Oceną nadesłanych prac zajmie się specjalnie powołane jury, które wyłoni laureatów konkursu. Na autorów najlepszych zgłoszeń czekają nagrody finansowe: za I miejsce – 500 zł, II – 400 zł, III – 300 zł. Regulamin dopuszcza także przyznanie 3 wyróżnień po 100 zł każde.

Rozstrzygniecie konkursu planowane jest na 19 marca, na godz. 16.00. Odbędzie się ono w trakcie specjalnego wydarzenia z okazji Światowego Dnia Poezji.

Jedną z naszych intencji jest to, żeby konkurs był okazją do nawiązywania nowych kontaktów literackich i wymiany doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami. Dlatego też rozstrzygnięcia poszczególnych edycji powiązane są z wydarzeniami kulturalnymi w naszej siedzibie. To czas aby się spotkać, porozmawiać, wspólnie cieszyć się pięknem poezji. W ubiegłym roku plany pokrzyżował nam lockdown. Wszystko jednak wskazuje na to, że tym razem spotkamy się na żywo w Centrum Kulturalno-Artystycznym

dodaje Elwira Kozłowska.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.dkkozienice.pl. Dodatkowych informacji udziela również instruktor KDK Halina Koryńska, pod numerem telefonu 48 611 07 50 wew. 125 lub adresem e-mail: [email protected]


Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe