Podsumowanie roku 2021 w SP ZZOZ w Kozienicach

 • 21.01.2022, 12:22 (aktualizacja 21.01.2022, 12:31)
 • Materiał nadesłany
Podsumowanie roku 2021 w SP ZZOZ w Kozienicach
Pragniemy poinformować, że w roku 2021 w SP ZZOZ w Kozienicach pomimo bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej – oddziały szpitalne, Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielały świadczeń zdrowotnych w pełnym zakresie wszystkim zgłaszającym się pacjentom. Również Laboratorium Analityczne Centralne (LAC) oraz Pracownia Radiologii i USG pracowały w pełnym zakresie.

Pragniemy poinformować, że w roku 2021 w SP ZZOZ w Kozienicach pomimo bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej – oddziały szpitalne, Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielały świadczeń zdrowotnych w pełnym zakresie wszystkim zgłaszającym się pacjentom. Również Laboratorium Analityczne Centralne (LAC) oraz Pracownia Radiologii i USG pracowały w pełnym zakresie.

 

W okresie od 01 stycznia 2021 roku do dnia 31 grudnia 2021 roku:

 

 • w Zespole Poradni Specjalistycznych udzielono ponad 28 366 porad medycznych,

 • w Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ) udzielono 6349 porad medycznych,
  w tym ponad 2300 w gabinecie lekarza,

 • w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej (NPL) udzielono ponad 5237 porad medycznych,

 • ogółem hospitalizowano – 15 697 pacjentów, w tym pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 było 789,

 • w okresie wzrostu zakażeń SARS-CoV-2 w oddziałach szpitalnych hospitalizowano od 40 do ponad 110 pacjentów z COVID-19,

 • wykonano 2330 znieczuleń (w tym dotchawicze, dożylne, przewodowe),

 • wykonano ponad 2100 zabiegów operacyjnych (w tym Blok Operacyjny – 1356 oraz Trakt Porodowy – 162, sala operacyjna w Oddziale Otolaryngologii – 530 i inne),

 • było 502 porody,

 • zmarło 437 osób,

 • zrealizowano 3277 wyjazdów karetek pogotowia,

 • Pracownia Radiologii i USG wykonała ok 22 000 badań, w tym 6379 tomografii komputerowej,

 • w LAC pobrano – 12844 badań wymazowych PCR, w tym komercyjnych – 556. Szybkich testów antygenowych wykonano – 14 464, w tym komercyjnych – 2389. Badań laboratoryjnych w kierunku oznaczenia przeciwciał anty SARS-CoV-2 wykonano 1383,

 • wykonano ok. 20 000 szczepień przeciw COVID-19 oraz 87 przeciwko grypie.

Informujemy, że wśród osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 około 90 % stanowią osoby niezaszczepione. Zaobserwowaliśmy również, że pacjenci niezaszczepieni hospitalizowani w naszym Szpitalu z powodu COVID-19 ciężej przechodzą chorobę, również śmiertelność w tej grupie chorych jest o wiele wyższa niż w przypadku osób zaszczepionych. Biorąc to pod uwagę apelujemy, aby dla bezpieczeństwa własnego i innych szczepić się.

Zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi, którzy zauważą u siebie objawy związane z zakażeniem koronawirusem, aby szybko zgłaszali się do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej, bądź do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Sytuacja osób, które zbyt późno zgłoszą się do lekarza może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że gdy choroba jest już w stadium zaawansowania pacjent może wymagać leczenia przy pomocy tlenoterapii lub nawet wentylacji mechanicznej (respiratoroterapii).

Informujemy, że w Punkcie Szczepień Powszechnych przy SP ZZOZ Kozienice dzieci w wieku 5-11 lat są szczepione przeciwko COVID-19 3 razy w tygodniu, w: poniedziałki i środy od godziny 1200 oraz czwartki od godziny 930. O kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat każdorazowo decyduje lekarz pediatra. Prosimy rodziców/opiekunów o zapisywanie dzieci na szczepienie. Dla każdego dziecka będzie zarezerwowany termin szczepienia, o którym rodzice/opiekunowie zostaną powiadomieni.

Informację o szczepieniu można uzyskać osobiście w punkcie szczepień oraz pod numerami telefonów: (48) 67 97 231 i (48) 67 97 157 w godzinach pracy Punktu Szczepień Powszechnych. Można również zapisać się na szczepienie za pomocą internetu na portalu pacjent.gov.pl wybierając Punkt Szczepień przy SP ZZOZ Kozienice.

Każda osoba bezpośrednio po pełnym szczepieniu otrzymuje certyfikat.

Zapraszamy do szczepienia.

 

UWAGA:

KAŻDY PACJENT PRZYJMOWANY DO SZPITALA W CELU WYKONANIA ZABIEGU OPERACYJNEGO JEST PROSZONY O ZDJĘCIE I POZOSTAWIENIE W DOMU WSZELKIEJ BIŻUTERII, W TYM TAKŻE PIERCING.

Obecnie mamy do czynienia z V falą zachorowań na koronawirusa. Od poniedziałku 17 stycznia 2022 roku w Punkcie Wymazowym przy SP ZZOZ w Kozienicach obserwujemy wzrost zakażeń wśród osób, które mają wykonywane ambulatoryjnie badania wymazowe w kierunku wirusa SARS-CoV-2 (około 60 % badanych uzyskuje wynik pozytywny).


Są to pacjenci nie tylko z Powiatu Kozienickiego. Dla przykładu w dniu wczorajszym wykonano 130 badań wymazowych.

W związku z V falą zachorowań na koronawirusa należy liczyć się z przygotowaniem większej ilość łóżek dla pacjentów leczonych z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w naszym szpitalu. Może być tak, że będziemy zmuszeni ograniczyć przyjęcia pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19, a także ograniczyć wykonywanie zabiegów operacyjnych.

Prosimy wszystkich korzystających ze świadczeń udzielanych przez naszą placówkę  o zachowanie ostrożności i stosowanie reżimu sanitarnego, w tym dezynfekcję rąk i nałożenie maseczki przed wejściem do SP ZZOZ w Kozienicach, a wewnątrz na Portierni pozostawienie wierzchniego okrycia. Niezastosowanie się do zaleceń reżimu sanitarnego może spowodować zwiększenie zachorowań na COVID-19, a tym samym ograniczyć działalność SP ZZOZ w Kozienicach.

Zapraszamy do korzystania ze świadczeń medycznych realizowanych w SP ZZOZ w Kozienicach.


 

 

 


 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe