Konkurs o zielonym obliczu Elektrowni Kozienice

  • 10.03.2022, 14:08
  • Materiał nadesłany
Konkurs o zielonym obliczu Elektrowni Kozienice
Na zdjęciach trzeba było bezbłędnie rozpoznać takie ptaki jak sokoły, jaskółki brzegówki, gawrony, odgadnąć miejsca ich występowania, wykazać się znajomością porostów czy roślin. Mowa o konkursie wiedzy o środowisku przyrodniczym Elektrowni Kozienice. Zwycięzcami zostały cztery osoby.

Organizatorami konkursu było Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne i Biuro Komunikacji Enei Wytwarzanie, patronowała temu wydarzeniu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu. Uczestnikami byli pracownicy Enei Wytwarzanie, odbywał się on pod hasłem: „Pracownicy Enei Wytwarzanie poznają przyrodę, gatunki, siedliska, zwierzęta i rośliny swego miejsca pracy”.

Konkurs składał się z dwóch etapów, a każdy obejmował 5 pytań, zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania autorstwa Jacka Tabora, prezesa Mazowiecko-Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Podsumowanie miało miejsce w środę, 9 marca na terenie Elektrowni. Zwycięzcami zostało 4 pracowników: Mirosław Kądzielski, Adam Mysków, Radosław Woźny oraz Maciej Zając, wraz z nimi nagrody odebrało jeszcze 12 osób. Wręczali je Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw pracowniczych i Jacek Tabor.

Jak podkreślał wiceprezes Enei Wytwarzanie, Marcin Łukasiewicz – spółka nie dość, że minimalizuje negatywny wpływ swojej działalności na środowisko to jeszcze realizuje szereg działań proekologicznych.

To „zielone oblicze” Elektrowni Kozienice jest promowane już od kilku lat. Pokazujemy, że nasz zakład jest czynnie zaangażowany w ochronę środowiska, a jego teren jest swoistą enklawą dla fauny i flory – potwierdzał rzecznik Enei Wytwarzanie, Piotr Kutkowski.

Zdanie to podzielał także przyrodnik, Jacek Tabor, który jak nikt inny zna skarby natury, które można spotkać wokół Elektrowni Kozienice. Według niego na korzyść przyrody wpływa zamknięty charakter zakładu, który sprawia, że zwierzęta i rośliny mają tu po prostu spokój.

Frekwencja w konkursie pokazała, że dla wielu pracowników temat ten nie jest obcy, a wręcz przeciwnie – dodał Jacek Tabor.

Uczestnicy konkursu mieli okazję w tym dniu otrzymać podpis Jacka Tabora w książce „Ptaki Puszczy Kozienickiej i terenów przyległych”, której jest współautorem, a która powstała przy wsparciu Enei Wytwarzanie. Usłyszeli też o kolejnych planach edukacji przyrodniczej - najbliższym działaniem będzie otwarcie 25 marca o godz. 17:00 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach wystawy „Zielone Oblicze Elektrowni Kozienice” połączone z autorskim oprowadzeniem Jacka Tabora.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe