Zaproszenie na imprezę w AGA Sport

  • 26.03.2022, 17:01
  • Tygodnik OKO
Zaproszenie na imprezę w AGA Sport
Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie,które odbędzie się już w najbliższy wtorek 29.03 br.w hali AGA Sport w Radomiuu w godzinach 11.00-16.00. Wezmą w nim udział dorosłe osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które zajmują się sportem zarówno profesjonalnie jak i amatorsko. Rozegrają turniej piłki nożnej oraz tenisa stołowego.

Impreza jest efektem ponad półrocznych treningów, w których uczestnicy szkolili się pod okiem zawodowych trenerów.Przynajmniej raz w tygodniu spotykali się aby doskonalić swoje umiejętności sportowe. Działania, obejmujące ponad 50 osób oraz ich opiekunów ,były możliwe do realizacji dzięki projektowi AKTYWNI BEZ BARIER  realizowanemu przez radomską Fundację Kreatywnych Innowacji i finansowanemu  przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy projektu, poza możliwością regularnych treningów ,mają także dostęp do  specjalistycznego poradnictwa oraz kompleksowe i indywidualne podejście w zależności od zdiagnozowanych potrzeb. Jak podkreśla prezes  Fundacji Karolina Domagała - Przed uczestnikami projektu nie ma żadnych barier jeśli chodzi o czynne uprawianie sportu, chcemy wzmocnić ich w przekonaniu, że niemożliwe nie istnieje i że sport jest dla każdego.W wyniku naszych działań poprawiła się kondycja fizyczna, psychiczna,  a także wzrosła samoocena i  poziom relacji społeczne osób biorących udział w zajęciach.

Fundacja Kreatywnych Innowacji realizuje swój projekt w trzech województwach-mazowieckim, pomorskim,podlaskim i świętokrzyskim. Dlatego też w imprezie wezmą udział, poza mieszkańcami Radomia, także goście z Kielc, Łomży, Gdańska i Szydłowca. Swoją obecność zapowiedzieli też profesjonalni sportowcy z niepełnosprawnościami, między innymi zaangażowany w projekt AKTYWNI BEZ BARIER, Szymon Kiernoz- zawodnik Legii Warszawa, wicemistrz Europy w Ampfutbolu.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy!

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe