Informacja o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach

  • 27.05.2022, 14:01
  • Materiał nadesłany
Informacja o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach Fot. SP ZZOZ w Kozienicach
...oraz podziękowania i prośba o dalsze wspieranie jednostki.

 

Informujemy, że SP ZZOZ Kozienice podpisał umowę na świadczenie usług realizowanych w ramach Projektów Unijnych „Profilaktyka cukrzycy”. Przedmiotem umowy jest udzielanie bezpłatnych świadczeń zdrowotnych Pacjentom, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

  • mają ukończony 60 rok życia,

  • nie mają zdiagnozowanej cukrzycy,

  • są mieszkańcami Warszawy, Radomia lub jednego z 10 powiatów: płockiego, nowodworskiego, grodziskiego, żyrardowskiego, sochaczewskiego, białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, przysuskiego i szydłowieckiego.

Bezpłatne świadczenia zdrowotne dla uczestników projektów „Profilaktyka cukrzycy” będą wykonywane w Laboratorium Analitycznym Centralnym w SP ZZOZ Kozienice. Świadczenia te obejmują wykonanie następujących badań: ciśnienie krwi, waga, wzrost, wskaźnik BMI, wskaźnik talia-biodro (WHR) i określenie glikemii przygodnej. W przypadku, gdy wynik glikemii przygodnej będzie ≥ 200 mg/dl Pacjent powinien mieć wykonane bezpłatne badanie hemoglobiny glikowanej (HbA1C). Osoby, u których w trakcie badania wystąpi podwyższony poziom glukozy lub inne wskaźniki wskazujące na występowanie cukrzycy lub zagrożenie zdrowia, otrzymają rekomendację udania się do lekarza rodzinnego (POZ) w celu wykonania dalszych badań lub uzyskania skierowania do diabetologa
i potwierdzenia diagnozy w ramach finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej informacji można uzyskać w Laboratorium Analitycznym Centralnym w SP ZZOZ Kozienice pod nr telefonu 887 181 170. Zapraszamy na profilaktyczne badania w kierunku cukrzycy. Wczesne wykrycie choroby i odpowiednie leczenie pozwolą uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Podjęliśmy działania w kierunku ponownego uruchomienia działalności Oddziału Neurologicznego.

W przyszłym tygodniu Podstawowa Opieka Zdrowotna przy SP ZZOZ w Kozienicach zmieni siedzibę. Po zmianie POZ będzie zlokalizowany w Budynku „Z” (przy Punkcie Szczepień Powszechnych).

W chwili obecnej przeprowadzane są końcowe prace remontowo – modernizacyjne, po ukończeniu których Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy zostanie przeniesiony
do pomieszczeń dwóch pięter w Budynku „Z” naszej placówki. Przeniesienie Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego pozwoli nam na zwiększenie ilości miejsc dla Pacjentów wymagających długoterminowej opieki pielęgnacyjnej. Nowo wyremontowane i wyposażone przestronne pomieszczenia zapewnią Pacjentom lepszy komfort pobytu i pielęgnacji. Wszystkie sale łóżkowe dla Pacjentów są wyposażone w węzeł sanitarny (łazienkę) dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę wysoko wykwalifikowanego personelu między innymi w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji i terapii zajęciowej.

Obecnie, dzięki zaangażowaniu Kapelana Szpitalnego Księdza Mariana Rączki oraz pracowników Sekcji Technicznej SP ZZOZ, prowadzone są prace remontowo-modernizacyjne Kaplicy Szpitalnej. Kaplica zostanie odnowiona i wyciszona. Za trudności przepraszamy.

Z dniem 20 maja 2022 roku na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa powróciła Pani Maria Pawlak dr n. med.. i n. o zdr.. Serdecznie dziękujemy Panu Witoldowi Świechowskiemu, który przez kilka miesięcy pełnił obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa.


 


PODZIĘKOWANIE

W imieniu własnym oraz Pracowników SP ZZOZ w Kozienicach pragnę serdecznie podziękować wszystkim sponsorom za wsparcie i okazaną pomoc zarówno materialną jak i finansową. Szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć SP ZZOZ Kozienice wpisując w zeznaniu podatkowym PIT Nr KRS: 0000146712 (Fundacja Zdrowe Dziecko), cel szczegółowy – Szpital Kozienicki.

Pozyskane w ten sposób środki finansowe pomogą nam w utrzymaniu bieżącej działalności. Sytuacja finansowa SP ZZOZ w Kozienicach jest nadal trudna Ostatnie lata to bardzo trudny okres dla ochrony zdrowia nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Dotyczy to również naszej placówki. Stan pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz sytuacja polityczna w kraju i na świecie spowodowała duży wzrost kosztów prowadzenia działalności leczniczej. Ceny leków, urządzeń i aparatury medycznej, środków ochrony indywidualnej, dostaw energii elektrycznej, itp. znacznie wzrosły w stosunku do 2021 roku. Nadal prowadzimy prace remontowo – modernizacyjne, co również pochłania spore środki finansowe.

Dziękujemy pracownikom, którzy podpisali ugodę z Dyrekcją związaną z wypłatą zaległych świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz dochodzonych na drodze postępowania sądowego odsetek i kosztów procesu. Dzięki temu ulegną zmniejszeniu zobowiązania wymagalne, co zapobiegnie większemu zadłużeniu SP ZZOZ. Zwracamy się z prośbą do pozostałych pracowników, którzy nie wyrazili zgody na porozumienie, aby nie występowali na drogę sądową i nie generowali niepotrzebnych kosztów sądowych dla SP ZZOZ Kozienice.

Abyśmy mogli utrzymać się na rynku świadczeń medycznych potrzebujemy dalszego wsparcia materialnego i finansowego. Każda pomoc jest cenna, dlatego też jeszcze raz dziękujemy wszystkim za bezinteresowne działania, które wspierają naszą placówkę. Wszyscy jesteście wielcy, macie ogromne serca i nieocenioną chęć niesienia pomocy. Jestem głęboko przekonany, że wspólnymi siłami uda się utrzymać SP ZZOZ Kozienice na rynku świadczeń zdrowotnych. Mam nadzieję, że nasza placówka spotka się z hojnością darczyńców również w najbliższym czasie. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc
i wsparcie.

Osoby lub firmy, które chcą wesprzeć SP ZZOZ w Kozienicach mogą wpłacać środki finansowe na konto bankowe:

GETIN NOBLE BANK SA – SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ w KOZIENICACH
nr konta bankowego: 56 1560 0013 2336 7257 5000 0001
w tytule wpisać „darowizna” z ewentualną informacją na co ma być przeznaczona.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 48 67 97 200 w godzinach 8oo – 15oo lub po godz. 15oo pod nr telefonu 48 67 97 100 oraz pod adresem e-mail [email protected]

Dziękuję.

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach

 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe