Kozienicki Dom Kultury ma nową stronę internetową

  • 09.07.2022, 16:11 (aktualizacja 09.07.2022, 16:29)
  • Tygodnik OKO
Kozienicki Dom Kultury ma nową stronę internetową
Strona Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka przeszła gruntowną modernizację. To efekt projektu „wwwierni kulturze – Kozienicki Dom Kultury w sieci dla dorosłych i dzieci”, który jednostka zrealizowała w ramach „Konwersji Cyfrowej Domów Kultury”. Na stronie pojawiło się kilka istotnych zmian, o których piszemy poniżej.

Projekt Kozienickiego Domu Kultury trwał od lipca 2021 r. do końca czerwca 2022 r. W ramach przedsięwzięcia, jednostka zakupiła cyfrowy sprzęt na potrzeby działalności kulturalnej, a pracownicy KDK przeszli szereg szkoleń. Jednym z elementów całego przedsięwzięcia była również modernizacja strony internetowej.

– Przy realizacji projektu wiele uwagi poświęciliśmy poprawie dostępności naszej oferty dla osób ze specjalnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami. Stworzyliśmy m.in. cykl filmów, które zostały przetłumaczone na polski język migowy. Zleciliśmy również modernizację naszej strony, by zwiększyć jej dostępność – tłumaczy Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Na nowej stronie domu kultury pojawiły się między innymi skróty klawiaturowe, opcje zmiany wielkości czcionki, tryb wysokiego kontrastu, inwersji czy podkreślanie linków. Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy myszki, jak i klawiatury.

– Jednym z założeń modernizacji strony było zachowanie całego naszego archiwum www, dlatego wszystkie treści archiwalne są dalej dostępne dla internautów. Zmieniliśmy natomiast wygląd i układ strony głównej. Myślę, że użytkownikom jeszcze łatwiej będzie poruszać się po serwisie i bez trudu znajdą wszystkie interesujące ich informacje – dodaje Elwira Kozłowska.

Na stronie głównej znajdziemy m.in. odnośniki do Kina KDK, systemu zakupów biletów na wydarzenia odpłatne czy do „Magazynu Kulturalnego KDK”. Całość podana jest w przejrzystej formie.

Projekt „Konwersja cyfrowa domów kultury” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe