“NIE MA DRUGIEGO TAKIEGO MIEJSCA” - KONFERENCJA PRASOWA PRZED XI EDYCJĄ ENEA KOZIENICE TRIATHLON

  • 29.07.2022, 13:11 (aktualizacja 29.07.2022, 13:57)
  • Tygodnik OKO
“NIE MA DRUGIEGO TAKIEGO MIEJSCA” - KONFERENCJA PRASOWA PRZED XI EDYCJĄ…
Przed południem, na tarasie przy amfiteatrze nad kozienickim jeziorem odbyła się dziś konferencja prasowa przed XI edycją imprezy Enea Kozienice Triathlon, w której udział wzięli Jerzy Górski - polski mistrz kolarski i główny organizator, Sławomir Zielony - Wiceprezes Zarządu ds. Pracowniczych w Enei Wytwarzanie oraz Piotr Kozłowski - Burmistrz Miasta Kozienice.

Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Miasta Kozienice Piotr Kozłowski:

 

- Moi drodzy, cieszę się ogromnie, że Ziemia Kozienicka po raz jedenasty gości Triathlon. Co ważne: ta edycja pokazuje, że coraz bardziej otwieramy się tutaj na mieszkańców, tych, którzy w  naszym regionie żyją i funkcjonują na co dzień. W pierwszym Triathlonie mieszkańców Kozienic właściwie nie było, teraz już chyba ponad połowa uczestników, a my chcemy właśnie aktywność i sport popularyzować przez takie profesjonalne podejście, jakie zapewniają nam tu Jerzy Górski, który jest firmą sam w sobie, ale także nasz partner Enea. Cieszymy się, że kolejna edycja dochodzi do skutku. Pandemia nas nie wstrzymała i myślę, że nie wstrzyma. Rozwijamy się, aczkolwiek zachowujemy specyfikę tych zawodów kozienickich, czyli taką atmosferę rodzinną, spędzania wspólnego czasu i wspólnej zabawy. Oczywiście: kto chce rywalizować, ten rywalizuje, ale chodzi o to, żeby wziąć udział, żeby być bezpiecznym i żeby dobrze wspominać ten pobyt w Kozienicach. Serdecznie zapraszamy do udziału, do zapisów, ale także do odwiedzania tego ośrodka  poza zawodami, bo rzeczywiście każdy coś tu dla siebie znajdzie.      

Po nim zebranych zwięźle powitał reprezentant głównego sponsora zawodów. Sławomir Zielony, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. Pracowniczych:

 

-  Enea Wytwarzanie już po raz kolejny, jak zawsze, wspiera takie zawody i bardzo jesteśmy dumni, że możemy je wspierać tym bardziej, że, z tego co się dowiedziałem, bardzo dużo osób z tego terenu bierze udział w tym Triathlonie, dlatego zawsze byliśmy z ludźmi i zawsze będziemy wspierać takie inicjatywy.

 

Jeśli ktoś miał już okazję uczestniczyć w konferencjach przed poprzednimi edycjami bądź czytać z nich relacje, wie, że najwięcej do powiedzenia ma zawsze będący mózgiem i sercem całego przedsięwzięcia Jerzy Górski. Tak było i tym razem. Mistrz zaczął nieco filozoficznie, by następnie przejść do konkretów: 

 

- Gdybym się spytał Państwa co to znaczy “zdrowie”, każdy by próbował jakoś tam po swojemu odpowiedzieć. Istotą naszego zdrowia jest ruch, ruch, który nadaje sens naszemu życiu i tu nie trzeba od razu trenować czegoś, co miałoby nam przynieść mistrzostwo świata, a po prostu w różnej formie to można robić. My tutaj w Kozienicach proponujemy start po zdrowie w innych obliczach w tym roku, jedenasta edycja Enea Triathlon Kozienice różni się od poprzednich tym, że w tej chwili skupiliśmy wszystko to, co jest możliwe w różnych kategoriach. Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu, rowerów wyścigowych jakichś profesjonalnych. A więc: Aquathlon. Otwarte mistrzostwa w aquathlonie - 150 metrów pływania, 1 km biegu - to jest dla dzieci w wieku 10-13 lat, przy czym oczywiście osobno klasyfikowane są dziewczęta i chłopcy. Później 14 lat i więcej - to są tzw. młodzicy, którzy mogą  wystartować na supersprincie, a kto chce więcej kilometrów zaliczyć, no to w samym sprinci. To jest właśnie to novum. 

 

 

W superlatywach mówił - po  raz kolejny zresztą - o Kozienicach:

 

- Proszę Państwa, z dumą chcę powiedzieć jedno: nie ma takiego drugiego miejsca, jam jestem w nim od kilkudziesięciu lat zakochany, widzę jak ono się zmienia, widzę rozwój tego miejsca. Choćby rzecz, którą dzisiaj widzimy: ona pozornie trochę nam przeszkodziła, ale chyba okaże się, że to pozwoli nam zrobić najlepszą organizacyjnie imprezę - jestem o tym przekonany - w tym roku. Wszystko się będzie działo biegowo na ulicy Zdziczów, a niedaleko strefy zmian będzie meta. Dzięki temu ludzie przeżyją, zobaczą na czym to polega. [...] Mamy tutaj piękne hasło “Idealne na szczęście” - i tak właśnie jest. Tak jak powiedział pan burmistrz: ponad 60% uczestników to ludzie z okolic i z Kozienic. To, co się tutaj dzieje, ludzie przyjęli i chcą tutaj być i się w tym realizować.

 

Wszelkie szczegóły, informacje i zapisy (otwarte już tylko do 7 sierpnia!) dostępne są na stronie www.triathlonkozienice.pl
 

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe