Wspólnie będą pracowali nad sztuką pisania. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na warsztaty literackie

  • 29.08.2022, 18:01
  • Materiał nadesłany
Wspólnie będą pracowali nad sztuką pisania. Kozienicki Dom Kultury zaprasza…
Przed nami kolejna edycja jednodniowych otwartych warsztatów literackich dla młodzieży (od 16. roku życia) i dorosłych. Miłośnicy pisania spotkają się w sobotę, 10 września, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek o godz. 10.30.

Otwarte warsztaty literackie to nasza cykliczna propozycja dla wszystkich osób piszących poezję oraz prozę, które chcą wspólnie pracować nad rozwojem swoich umiejętności literackich. Spotkania te są okazją do rozmów i dyskusji, wymiany dobrych praktyk oraz wysłuchania krótkich recenzji na temat własnych tekstów – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Do prowadzenia warsztatów Kozienicki Dom Kultury zaprasza wysokiej klasy specjalistów z zakresu literatury.

Chcemy, by nasi lokalni literaci mieli okazję do pracy z najlepszymi specjalistami. Przy okazji zajęć, gościmy w Kozienickim Domu Kultury literatów, redaktorów, krytyków literackich czy wykładowców akademickich. Tym razem warsztaty poprowadzi profesor Arkadiusz Bagłajewski – dodaje Elwira Kozłowska.

Prof. dr hab. Arkadiusz Bagłajewski jest pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej UMCS, którego był dyrektorem w latach 2015-2019; od 2019 r. jest kierownikiem Katedry Historii Literatury Polskiej. Należy również do Komitetu Nauk o Literaturze PAN. Zajmuje się romantyzmem i współczesnością. Jest autorem 5 książek; opublikował blisko 300 artykułów, szkiców i recenzji w czołowych czasopismach naukowych i literackich. Był redaktorem kwartalnika literackiego „Kresy” przez cały czas istnienia pisma (1989-2010), zaś w latach 1995-2010 redaktorem naczelnym.

Zapisz się

Zapisy prowadzone są do 7 września do godz. 20.00 lub do wyczerpania limitu miejsc osobiście w punkcie informacji KDK lub internetowo przez „Strefę Zajęć” pod adresem: www.strefazajec.pl/company/DK-Kozienice-id793.html

Uczestnicy zajęć powinni przesłać do 7 września własne utwory: trzy różnorodne stylistycznie i tematycznie wiersze i/lub jedno krótkie opowiadanie. Teksty w formacie .pdf należy wysłać na adres [email protected]. Szczegółowe informacje w punkcie informacji Kozienickiego Domu Kultury) oraz pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail: [email protected].

Na warsztaty zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury.


 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe