PRZED NAMI III FESTYN HOSPICYJNY

  • 10.09.2022, 16:27 (aktualizacja 10.09.2022, 16:34)
  • Tygodnik OKO
PRZED NAMI III FESTYN HOSPICYJNY
18 września, w niedzielę, już po raz trzeci odbędzie się w Kozienicach, na terenie OPP “Ogród Jordanowski”, Festyn Hospicyjny. Celem III Festynu Hospicyjnego z Eneą jest zebranie środków finansowych, które pozwolą Kozienickiemu Hospicjum na realizowanie jego misji opiekuńczej.

„Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem; Niech się odmieni, niech się odmieni oblicze ziemi, tej ziemi” - takie motto widnieje na promującym wydarzenie plakacie. Nieprzypadkowo, bo to właśnie gotowość do dzielenia się jest chyba najkrótszą i najbardziej trafną  charakterystyką postawy zarówno organizatorów, jak i uczestników festynu. Za gotowością tą idzie  z kolei zmiana, owo “odmienienie oblicza ziemi”, które w tym wypadku oznacza w praktyce zmianę losu chorych przewlekle i terminalnie oraz ich rodzin.

 

Stowarzyszenie Kozienickie Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach nie działa na szczęście w osamotnieniu. Oprócz partnerów (OPP “Ogród Jordanowski” i Enea Wytwarzanie) i Gminy Kozienice, swoje stoiska przygotowało kilka wspierających festyn stytucji i organizacji społecznych, a oprawę muzyczną obiecało zapewnić wielu artystów. 

 

Nadleśnictwo Kozienice  rozstawi stoisko z grami i zabawami edukacyjnymi, będzie też  konkurs rodzinny o tematyce leśnej i ekologicznej. Stowarzyszenie pszczelarzy Puszczy Kozienickiej  zaproponuje degustację miodów, pokaz sprzętu pszczelarskiego i rozmowy o tajemnicach życia pszczół. Zespół Szkól Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce - Letnisku pokaże unikatowe meble i inne dzieła wykonane ręcznie z drewna przez uczniów, przeznaczone rzecz jasna na aukcję dobroczynną. Warsztat Terapii Zajęciowej w Przewozie zaprosi na kiermasz rękodzieła artystycznego, przedmiotów ozdobnych takich jak kartki okolicznościowe, ozdoby z filcu, świece ozdobne, biżuteria, małe formy witrażowe, a Centrum Usług Społecznych w Kozienicach na kreatywne warsztaty ozdabiania worko-plecaków, zaoferuje też ręcznie robione mydła, zawieszki zapachowe oraz świece żelowe.

 

W akcji udział wezmą pracownicy Centrum Usług Społecznych, wolontariusze z Świetlicy Środowiskowej, Seniorzy z DDSenior+ oraz Nieformalna Grupa Aktywnych Mieszkańców z Ryczywołu.

 

Będzie także Kraina  Zabawy” – dmuchańce, popcorn, wata cukrowa – a także okazja do zatroszczenia się o swoje zdrowie, przez wykonanie na miejscu badania cukru, ciśnienia, wieku metabolicznego i cery.

 

Szczegóły na temat pozostałych atrakcji oraz listę artystów, którzy wystąpią podczas koncertu charytatywnego, znajdziecie Państwo na plakacie powyżej!

 

UWAGA: Na facebookowej stronie Kozienickiego Hospicjum, czyli TUTAJ, możecie Państwo śledzić na bieżąco wszystkie wspierające je działania, w tym aukcje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców!

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe