„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w ZSS

  • 18.11.2016, 12:06
  • ZSS
„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w ZSS
5 listopada roku na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uwrażliwiają na los innych, uczą tolerancji, działają na wyobraźnię, dostarczają wzorców oraz uczą pokonywania trudności.

W Zespole Szkół Samorządowych z okazji tego święta zorganizowany został „Festiwal Bajek”. Uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej, pod okiem wychowawców i przy zaangażowaniu rodziców, przez cały październik podejmowali różne działania związane z wybranymi bajkami. Finałem ich pracy było przygotowanie przedstawienia na podstawie wylosowanej bajki.

W tym dniu szkolna aula zamieniła się w baśniową krainę, w której można było spotkać Calineczkę, rybaka i złotą rybkę, Jasia i Małgosię, króla i królową, wróżki, czarownicę, czerwonego kapturka, wilka, babcię i drwali oraz wiele innych bajkowych postaci. Jury w składzie: dyrektor Agnieszka Babańca, Renata Strzałkowska-Jędrasek oraz Danuta Rajn podjęło się trudnego zadania, tj. wybrania klasy, która przygotowała najpiękniejsze kreacje, najciekawiej przedstawiła swoją bajkę oraz prawidłowo odpowiedziała na pytania.

Piękne stroje zaprezentowały dzieci z V grupy Przedszkola Samorządowego „Pod Sosnową Szyszką” (wych. Anna Karsznia). Zwyciężyli uczniowie kl. II b (wych. Danuta Siembor). Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy. Festiwal prowadziły uczennice gimnazjum: Ilona Sobczyk oraz Natalia Gawryołek.

 

ZSS

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe