Program Razem Bezpieczniej – nabór projektów na 2017

  • 19.01.2017, 13:59
  • Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Program Razem Bezpieczniej – nabór projektów na 2017 Pixabay
W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie trwa nabór projektów przewidzianych do dofinansowania w 2017 roku w ramach ,,Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017". O dofinansowanie mogą się ubiegać samorządy i organizacje pozarządowe. Termin przesłania wniosków upływa 10 lutego br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczyło w tym roku kwotę 5 mln zł w skali kraju na realizację Programu.

Głównym celem Programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Tegoroczna edycja Programu ,,Razem Bezpieczniej" jest prowadzona w ramach trzech celów szczegółowych:

I. Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa – maks. 6 projektów, w tym:

- 4 projekty na realizację celu szczegółowego, po 100 tys. zł. na jeden projekt;

- 1 projekt na cel priorytetowy ,,Dzielnicowy bliżej nas" – współpraca terenowych społeczności lokalnych z dzielnicowym na kwotę 50 tys. zł;

1 mikroprojekt na kwotę 25 tys. zł (projekt lokalny o zasięgu „mikro", tj. dla społeczności do 10 tys. odbiorców).

Dodatkowo na realizację projektu  ,,Modernizacja przejść dla pieszych na drogach gminnych w celu poprawy infrastruktury bezpieczeństwa w ruchu drogowym na przejściach dla pieszych/ w okolicach przejść dla pieszych" – kwota na województwo 100 tys. zł.

II. Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży – maks. 5 projektów, w tym:

- 2 projekty na realizację celu szczegółowego, po 100 tys. zł na jeden projekt;

- 1 projekt na cel priorytetowy ,,Przeciwdziałanie internetowemu hejtowi i mowie nienawiści w szkołach/ wśród dzieci i młodzieży" na kwotę 100 tys. zł;

1 projekt na cel priorytetowy ,,Zapobieganie i walka z dopalaczami" na kwotę 100 tys. zł;

- 1 mikroprojekt na kwotę 25 tys. zł (projekt lokalny o zasięgu „mikro", tj. dla społeczności do 10 tys. odbiorców).

III. Edukacja dla bezpieczeństwa – maks. 4 projekty, w tym:

- 2 projekty na realizację celu szczegółowego, po 100 tys. zł na jeden projekt;

- 1 projekt na cel dodatkowy ,,Wsparcie działań w zakresie edukacji osób starszych – seniorów" na kwotę 100 tys. zł;

- 1 mikroprojekt na kwotę 25 tys. zł (projekt lokalny o zasięgu „mikro", tj. dla społeczności do 10 tys. odbiorców).

Dokumentację projektu (wniosek, załączniki i płytę CD/DVD), przygotowaną zgodnie z instrukcją do wypełniania formularza wniosku o dofinansowanie należy przesłać w kopercie do 10 lutego br. na adres Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego: pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, z dopiskiem: Program ,,Razem Bezpieczniej". Spośród nadesłanych projektów Zespół ds. Programu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oceni, a następnie zarekomenduje i przekaże Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji projekty zakwalifikowane do drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

,,Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017" jest kontynuacją Programu z lat 2007-2015. Twórcą był Władysław Stasiak, który pełnił funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz Szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W 2016 roku uruchomiono kolejną edycję Programu.

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe