Nielegalny dymek pod Pionkami

  • 20.01.2017, 12:15 (aktualizacja 20.01.2017, 12:31)
  • Mat. pras. KMP Radom
Nielegalny dymek pod Pionkami mat. pras. KMP Radom
Radomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejne osoby posiadające wyroby bez wymaganej przepisami akcyzy. Za przestępstwo, którego się dopuścili zatrzymani grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej zatrzymują kolejne osoby podejrzane o przestępstwa karno-skarbowe.

Policjanci mając podejrzenia co do przestępczej działalności jednego z mieszkańców gminy Pionki pojawili się w jego mieszkaniu w miejscowości Jaroszki. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W trakcie czynności prowadzonych przez policjantów w pomieszczeniach należących do 50-latka znaleziono około 2 tys. paczek papierosów różnych marek, a straty powstałe na szkodę Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na blisko 30 tys. złotych. 

Natomiast na ulicy Miłej w Radomiu policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, w którym było dwoje młodych ludzi w wieku 20 lat. Funkcjonariusze posiadali informację, że radomianin może przewozić wyroby bez wymaganej przepisami akcyzy. W aucie policjanci znaleźli 19 kg krajanki tytoniowej, a po przeszukaniu mieszkania zabezpieczono kolejne kilogramy krajanki oraz przedmioty służące do produkcji papierosów. 

Nielegalny towar przekazano go do Urzędu Celnego w Radomiu, a mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. 

[Od redakcji] Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza tego typu akcja w regionie. Jak donosi KPP w Kozienicach 11 stycznia podczas kontroli drogowej auta volkswagen zatrzymano 50-latka, który - jak się okazało - przewoził 30 tys. papierosów bez akcyzy. Wartość strat Skarbu Państwa oceniono na 25 tys. zł.

Mat. pras. KMP Radom

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe