Julia Marcell we Wsoli

  • 23.01.2017, 12:20
  • Red.
Julia Marcell we Wsoli red.
22 stycznia we Wsoli wystąpiła Julia Marcell. Impreza miała miejsce w Muzeum Gombrowicza, które po kilkumiesięcznej przerwie związanej z remontem wraca do gry, i jak widać na podstawie niedzielnego koncertu, zaczyna od „wysokiego C”.

Julia Marcell przedstawiła stare i nowe kompozycje w minimalistycznych aranżacjach. Towarzyszyła jej tylko multiinstrumentalista Mandy Ping Pong. Artystki przez cały występ zmieniały instrumenty, wykorzystując fortepian, keyboard, gitarę, bas oraz skrzypce. Czasem w utworach można było usłyszeć nawiązania muzyczne do innych wykonawców, np. Joy Division.

Wybór muzeum nie wydaje się być przypadkowy. Julia Marcell ma w końcu na swoim koncie skomponowanie muzyki do spektaklu Teatru Polskiego we Wrocławiu opartego na motywach „Kronosa” Witolda Gombrowicza. Podczas występu artystka opowiedziała publiczności o kulisach powstania wspomnianych kompozycji. Podkreśliła, że ze względu na charakter dzieła [prywatny dziennik pisarza – przyp. red.] był on bardzo trudny do przedstawienia w formie sztuki teatralnej.

Koncert spotkał się z żywym zainteresowaniem publiczności. Wolnych miejsc nie było. Gdy Julia Marcell zeszła ze sceny rozległy się głośne brawa. Widzowie domagali się bisu i go otrzymali.

Julia Marcell – piosenkarka i kompozytorka. W 2016 r. ukazał się jej czwarty studyjny album „Proxy”. W 2011 r. otrzymała Paszport Polityki w kategorii „Muzyka popularna”.

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe