Ten autobus dalej nie pojedzie!

  • 11.02.2017, 14:50 (aktualizacja 11.02.2017, 15:12)
  • A. Kołdej (KPP Zwoleń)
Ten autobus dalej nie pojedzie! Pixabay
W miniony czwartek po raz kolejny policjanci ruchu drogowego KPP w Zwoleniu wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego w Radomiu na terenie powiatu zwoleńskiego przeprowadzili szczegółowe kontrole busów i autobusów przewożących dzieci i młodzież do szkoły.

W czasie prowadzonych kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, jak również ich oznakowanie. Policjanci zwracali uwagę na sposób przewożenia osób z uwzględnieniem liczby miejsc przewidzianych w dowodzie rejestracyjnym.

Niestety pomimo kolejnych już kontroli na drogach powiatu zwoleńskiego pojawiły się autobusy, których stan techniczny budził duże zastrzeżenie ze strony kontrolujących. W jednej ze szkół na terenie gminy Kazanów na skontrolowane zostały trzy autobusy, z czego dwa były niesprawne i nie pojechały w dalszą drogę. Zostały zatrzymała dowody rejestracyjne pojazdów.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły Policja zapowiada dalsze szczegółowe kontrole busów i autobusów szkolnych po zakończeniu ferii zimowych.

A. Kołdej (KPP Zwoleń)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe