Gmina Magnuszew.Dzisiaj blokada 79-tki !

  • 26.02.2017, 07:53 (aktualizacja 26.02.2017, 21:51)
  • Admin admin
Gmina Magnuszew.Dzisiaj blokada 79-tki !
To kolejny protest mieszkańców gminy Magnuszew przeciwko planom budowy drugiej nitki sieci 400kV. Tym razem legalny,bo oficjalnie zgłoszony protest przeprowadzony będzie w godzinach 16 do 20.
W poniedziałek 20 lutego mieszkańcy gminy Magnuszew po raz pierwszy blokowali przejazd droga krajową 79 w Magnuszewie i Mniszewie. Protestowali przeciwko planowanej budowie dwutorowej linii 400 kV Kozienice-Miłosna w ramach tzw. modernizacji istniejącej linii elektroenergetycznej.

Wcześniejszy plan przebiegu linii 400kV Kozienice  Ółtarzew zmieniany był kilkakrotnie i za każdym razem budził wiele protestów mieszkańców gmin, przez których tereny miała być realizowana.  Ostatecznie w listopadzie ubr. inwestor czyli Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz konsorcjum ZUE i Dalekovod Polska podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy na budowę  linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice–Ołtarzew. Decyzja ta  ucieszyła jednych ale za chwilę wzbudziła protesty innych.

W dzisiejsze popołudnie protest może być bardzo dotkliwy, szczególnie dla powracających do domu mieszkańców Warszawy i okolic. To głownie dla nich protestujący przygotowali poniższą ulotkę.

ULOTKA

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe