Komunikat Nadleśnictwa Kozienice

  • 03.03.2017, 14:16 (aktualizacja 03.03.2017, 14:19)
  • Nadleśnictwo Kozienice
Komunikat Nadleśnictwa Kozienice NK
Nadleśnictwo Kozienice informuje, że w miesiącu marcu br. będą realizowane prace ścinkowo-zrywkowe w oddz. 7a Leśnictwa Stanisławice, tj. w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 737 (Radom – Kozienice), na odcinku o długości ok. 500 m (w pobliżu tzw. „Babiej Góry”).

W trakcie ww. prac usuwane będą stare drzewa. Są one w znacznej części pochylone w kierunku drogi oraz biegnącej wzdłuż drogi linii energetycznej, co sprawia że stanowią one stałe zagrożenie dla uczestników ruchu i urządzeń elektrycznych. W latach ubiegłych doszło kilkakrotnie do uszkadzania linii energetycznej poprzez złamane przez wiatr drzewa lub ich gałęzie.

Z powyższych przyczyn zachowanie bezpieczeństwa podczas wykonania przedmiotowych prac związane będzie z koniecznością współpracy ze służbami drogowymi i energetycznymi (może wiązać się z koniecznością czasowego demontażu linii energetycznych lub chwilowego wstrzymywania ruchu na drodze 737).

W dniach realizacji ww. prac przy trasie zostaną ustawione specjalne tablice ostrzegawcze.

Z góry przepraszamy za możliwość wystąpienia wyżej opisanych utrudnień w ruchu drogowym oraz apelujemy o zachowanie ostrożności.

Uprzedzając ewentualne dodatkowe pytania informujemy ponad to, że wykonanie ww. prac ścinkowych związane jest z rutynowymi zadaniami gospodarczymi związanymi z wymianą pokoleniową (odnowieniem drzewostanów) i przebudową drzewostanów niezgodnych z wymaganiami siedliskowymi. W opisywanym wydzieleniu drzewostanowym procesy te zostały rozpoczęte ok. 20 lat temu w ramach tzw. rębni IIIB , a w obecnym czasie pozostał do wykonania ostatni etap rębni mający za zadanie odsłonę odnowień z lat ubiegłych oraz dokończenie wymiany pokoleniowej. W ramach zaplanowanych na wiosnę br. odnowień będzie także założona tzw. strefa ekotonowa w pasie przyległym bezpośrednio do drogi wojewódzkiej.

Informujemy także, że w marcu br. z powyższych względów niedostępny będzie „niebieski” szlak turystyczny pieszy, na odcinku oddz. 7a.

Nadleśnictwo Kozienice

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe