Wiedzą o straży wszystko

  • 20.03.2017, 13:26
  • CKZiU
Wiedzą o straży wszystko CKZiU
40. jubileuszowy Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej został przeprowadzony 15 marca 2017 r. w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi reprezentowała 2-osobowa drużyna w składzie: Wojciech Dominiak z klasy drugiej i Rafał Kępka z klasy pierwszej w zawodzie technik ogrodnik, pod opieką nauczyciela Grzegorza Dacki.

Pierwsza część konkursu obejmowała sprawdzenie wiedzy teoretycznej z zakresu szeroko rozumianego pożarnictwa. Wszyscy zawodnicy mieli do rozwiązania test, który zawierał 30 pytań. Najlepszy wynik – 27 pkt – uzyskał uczeń CKZiU w Nowej Wsi, Wojciech Dominiak i wraz z dwoma zawodnikami z innych szkół przeszedł do ścisłego finału. Drugi reprezentant CKZiU w Nowej Wsi, Rafał Kępka, zajął dobre piąte miejsce.

W finale zawodnicy musieli wykazać się wiedzą praktyczną ze znajomości budowy, działania i zastosowania sprzętu gaśniczego oraz udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Z części praktycznej Wojciech Dominiak również uzyskał największą liczbę punktów – 7 pkt. i ostatecznie zajął pierwsze miejsce w Konkursie Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki wygranej zdobył prawo reprezentowania powiatu grójeckiego i CKZiU w Nowej Wsi w finale wojewódzkim. Otrzymał również atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, które wręczyli starosta pan Marek Ścisłowski wraz z komendantem PSP w Grójcu st. bryg. mgr inż. Jackiem Wichowskim.

Gratulujemy Wojtkowi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 

CKZiU

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe