Aktywny wózek dla aktywnego człowieka

  • 20.03.2017, 13:30 (aktualizacja 22.03.2017, 23:22)
  • Admin admin
Aktywny wózek dla aktywnego człowieka R. Donica
Zbiórka pieniędzy dla Arka!

Arek od 19 roku życia choruje na dystrofię mięśniową typu Beckera. W tej chwili ma 41 lat, choroba postępuje i prowadzi do pogarszania sprawności fizycznej znacznie obniżając komfort życia. Od 5 lat jeździ na wózku inwalidzkim. Od czasu do czasu chodzi, ale wymaga to dużego wysiłku fizycznego. Najlepszym rozwiązaniem, które znacznie by poprawiło komfort życia to elektryczny skuter, który zapewni mobilność w wyjściu z domu, robieniu zakupów, zaprowadzaniu synów do szkoły i do przedszkola.

Lekki ręczny wózek aktywny, ułatwi poruszanie w domu i zwiększy dynamizm w pracy. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Młodzi dla Warki, która podjęła się nie lada wyzwania. Całkowity koszt sprzętu dla Arka wynosi ok. 10 tys. złotych. Wolontariusze Fundacji, będą czekać w niedzielę, przed i po każdej Mszy Świętej przy Parafii Matki Bożej Szkaplerznej oraz Parafii św. Mikołaja w Warce.

Zachęcamy każdego do pomocy, bądźcie hojni przyjaciele! Można też zrobić przelew, opisując go "dla Arka" - Numer konta Fundacji w Banku Raiffeisen POLBANK: 89 1750 0012 0000 0000 3108 1084.

Otrzymaliśmy podsumowanie organizatorów:

W niedzielę 19 marca w Warce odbyła się kwesta na rzecz zakupu specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla Arka Bielaka. Arek ma 41 lat, mieszka i pracuje w Warce. Jest również wspaniałym ojcem i mężem. Zbiórka pieniędzy została zorganizowana przez Fundację Młodzi dla Warki - Robi Się. Wspólny wysiłek pomógł osiągnąć sukces, zebraliśmy 6.193,61 złotych dla Arkadiusza. Czekamy jeszcze na obiecane przelewy.


Kochani Warczanie, dziękujemy Wam za to, że tak licznie odpowiedzieliście na nasz apel o wsparcie. Dzięki Waszej hojności marzenie Arka o aktywnym i pełnym życiu, mimo choroby, spełnia się na naszych oczach.
Cichym bohaterem niedzielnej zbiórki jest Weronika – żona Arka, która przez cały dzień pełniła dyżur kwestując. Na zakończenie dnia Weronika podsumowała zbiórkę słowami: „Mamy wokół nas wiele życzliwych osób. To nasz sukces i ogromne szczęście”.


Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy na przekór pogodzie, pełnili wielogodzinne dyżury, nieprzerwanie kwestując od 7 rano do godziny 19.30 w pobliżu wareckich kościołów. Podziękowania kierujemy również do Drukarni Oddi, Restauracji FUM Agnieszka Kurowska oraz Blade Foto Rafał Donica za okazaną pomoc w trakcie naszych działań.

Zespół Fundacji Młodzi dla Warki

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe