Alarm Bombowy w Zwoleniu!

  • 04.04.2017, 12:02 (aktualizacja 04.04.2017, 12:53)
  • Niecodziennik Zwoleński/Tyg. OKO
Alarm Bombowy w Zwoleniu! Niecodziennik Zwoleński
4 kwietnia przed południem ogłoszono w Zwoleniu alarm bombowy. W tej chwili zamknięty jest sąd i PKS.

Sprawę monitoruje nasz partner medialny – Niecodziennik Zwoleński. My również trzymamy ręce na pulsie. Wkrótce więcej informacji.

Jak podaje KPP w Zwoleniu – z terenu sądu i dworca ewakuowano ok. 110 osób. Policjanci i strażacy zabezpieczają teren. Policyjni pirotechnicy zostali poinformowani i są w drodze. Zgłoszenie wpłynęło do służb z numeru alarmowego 112 ok. 10:30. Zgłaszająca osoba utrzymywała, że w budynku sądu podłożono bombę.

O godz. 12:30 zakończono przeszukiwanie budynku sądu. Materiałów pirotechnicznych nie znaleziono. Przewodniczący Sądu Rejonowego w Zwoleniu - Jacek Łata, stwierdził, że w tej chwili pracownicy sądu oraz sędziowie powracają do pełnienia obowiązków. Sprawy cywilne będą toczyć się w miarę możliwości w normalnym trybie, sprawy karne, ze względu na nieobecność świadków lub oskarżonych, najprawdopodobniej zostaną przełożone.

W tej chwili specjaliści od pirotechniki przeszukują okolice sądu - gównie dworzec PKP.

W nieoficjalnych opiniach na temat zdarzenia, do jakich dotarły redakcje Niecodziennika i Oka, powtarza się przypuszczenie, że alarm mógł mieć związek z toczonymi rozprawami karnymi. Informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone, ani zdementowane.

Sprawców fałszywego alarmu będzie poszukiwać Policja.  

Relacja video Niecodziennika Zwoleńskiego:

Film nr 1

Film nr 2

 

Niecodziennik Zwoleński/Tyg. OKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe