Dwa oblicza Pułaskiego - przed nami tylko finał

  • 13.04.2017, 15:24 (aktualizacja 13.04.2017, 15:36)
  • Na podst. mat. muzeum
Dwa oblicza Pułaskiego - przed nami tylko finał Rafał Donica
Konkurs "Dwa oblicza Pułaskiego” składa się z dwóch etapów. Pierwszy – test wiedzy – miał miejsce na przełomie lutego i marca. Drugi – sprawnościowy – odbył się 10 kwietnia. Wzięło w nim udział 39 uczniów z 17 szkół regionu. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Najpierw musieli sprawdzić się na bieżni (666 m), potem na basenie (50 m).

Zmagania wygrał Krystian Czubak z Sochaczewa. Dla niego konkurs trwa dalej. Będzie on uczestniczył w wielkim finale konkursu, jaki odbędzie się w Gdyni. Najlepsi otrzymali nagrody, w tym udadzą się na wycieczkę do Trójmiasta (znaleźli się wśród nich finaliści z naszego regionu). Będą to: Natalia Kościanek z LO w Warce, Jan Karpiński z I LO w Ostrołęce, Katarzyna Glimasińska z CKZiU w Pionkach, Wojciech Domański z ZS z Sochaczewa, Antoni Świerczewski - ZSRCKU w Piasecznie, Piotr Laszczka z I LO PUL w Wołominie, Jakub Kosiorek z LO w Grójcu, Filip Polubiec z ZSP w Jasieńcu, Przemysław Zieliński z ZS Poligraficznych w Warszawie, Damian Kozakiewicz z I LO PUL w Wołominie, Amanda Sawina z I LO PUL w Wołominie, Kacper Cicholski z ZS w Ciechanowie, Michał Madej z LO w Warce, Sebastian Morawski z ZS z Mławy, Mateusz Sieradzki z ZSP w Jasieńcu, Julia Ślesicka z ZSRCKU w Piasecznie, Mateusz Lockley z LO w Warce, Jan Domański z LO w Sierpcu oraz Piotr Pater z ZSP im. AK w Grójcu.

Konkurs jest organizowany przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz ORP „Gen. Pułaski”.

Na podst. mat. muzeum

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe