Debata społeczna w Przyłęku

  • 15.05.2017, 14:10
  • A. Kołdej/KPP Zwoleń
Debata społeczna w Przyłęku KPP Zwoleń
10 maja w Bibliotece Publicznej w Przyłęku odbyła się pierwsza w tym roku debata społeczna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W debacie społecznej uczestniczyli Wójt Gminy Przyłęk Marian Kuś, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu nadkom. Leszek Derlatka, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu mł. bryg. Mariusz Grudziński, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu Barbara Krawiec oraz radni, sołtysi i przedstawiciele szkół z terenu gminy Przyłęk.

Podczas spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Robert Kaca przedstawił dane dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu zwoleńskiego w zakresie przestępstw kryminalnych oraz ruchu drogowego. Naczelnik Wydziału Prewencji omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako nowego narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania, prezentując w sposób praktyczny możliwość korzystania z aplikacji. Wspomniał również o aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda”, które umożliwia w łatwy i przystępny sposób odszukanie najbliższej jednostki Policji oraz dane teleadresowe do wszystkich dzielnicowych.

Pani Barbara Krawiec z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu omówiła przyczyny oraz objawy dotyczące boreliozy. Przedstawiciel Straży Pożarnej w Zwoleniu mł. bryg. Mariusz Grudziński odniósł się do problemu wypalania traw oraz omówił kwestie związane z bezpieczeństwem pożarowym w budynkach mieszkalnych i gospodarstwach rolnych. Mieszkańcy gminy Przyłęk podczas debaty zgłaszali problem związany z bezpańskimi psami, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu. Każdy z uczestników debaty otrzymał do wypełnienia anonimowy kwestionariusz ankiety, w której mógł wyrazić swoje zdanie miedzy innymi na temat organizacji i sposobu przeprowadzenia debaty.

A. Kołdej/KPP Zwoleń

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe