Mariann Opania w Warce

  • 05.06.2017, 18:45
  • Red.
Mariann Opania w Warce red.
3 czerwca w bibliotece Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wystąpił w ramach spotkań „Wieczór z kulturą” Marian Opania. Jest to już czternasty koncert cyklu. Znany i lubiany aktor zaprezentował publiczności swój talent recytatorski, kabaretowy i muzyczny. Wspólnym mianownikiem tak różnorodnego repertuaru była świetna technika gościa muzeum.

Recytacje, anegdoty i piosenki – tak w skrócie można opisać wizytę M. Opani w Warce. Na warstwę muzyczną złożyły się utwory takich znanych bardów jak Włodzimierz Wysocki, Leonard Cohen czy Jaromir Nohavica. Aktor nie tylko zaśpiewał sztandarowe utwory wspomnianych autorów, ale i „pokazał je”. Jeśli na przykład pieśń „gasła”, kończyła się stopniowym wyciszeniem, artysta „zapadał się w sobie”, tak jakby schodził w nieznane. Jak na dłoni widać było lata doświadczeń w szkole aktorskiej, na deskach teatrów i planach filmowych.

Wiele miejsca gość poświęcił anegdotom ze z swojego życia. Wspominał pracę w teatrze i kabarecie. Nieraz też odwołał się do relacji rodzinnych – zwłaszcza rozmów z wnukami, którzy, jak się okazało, byli i są wymagającymi obserwatorami. Gdy M. Opania zniecierpliwiony upominał swojego wnuka, mówiąc mu, że jest wybitnie marudny, ten zripostował dziadka krótkim: „No, i ja muszę z tym żyć”.

W kameralnym gronie melancholia przeplatała się z radością – jak w życiu.

Red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe