Boska iskra [fotorelacja]

  • 18.06.2017, 22:33 (aktualizacja 18.06.2017, 23:07)
  • Red.
Boska iskra [fotorelacja] red.
"Złap iskrę po raz II" to niecodzienny rajd wczorajszych jednośladów - motorowerów i motorynek sprzed 1989 r. 18 czerwca ponad 20 miłośników starej, PRL-owskiej motoryzacji wystartowało w zawodach. Niemal 50-kilometrowa trasa wiodła przez Wólkę Tyrzyńską (start), Janików, Garbatkę-Letnisko, Sieciechów i Kępeczki (meta).

Czas przejazdu miał drugorzędne znaczenie. Ważniejsze było zaliczenie punktów kontrolnych oraz konkurencji sprawnościowych na trasie. Pierwszą z nich było już samo odpalenie pojazdu - jeśli uczestnik zrobił to w ciągu 10 sekund, otrzymywał 10 punktów. Niestety, nie każdemu sztuka ta udała się. W końcu najmłodsze jednoślady uczestniczące w zawodach mają 28 lat. 

Ale kto by się tym przejmował. Miłość do motoryzacji, zwłaszcza tej dawnej, pokona wszelkie przeszkody (zwłaszcza kapryśne świece i humorzaste łańcuchy).

Pierwsza edycja imprezy miała miejsce rok temu. Inicjatorem był Artur Łuczak. Obecnie rajd nabiera profesjonalnego wymiaru dzięki Kozienickiemu Klubowi Motorowemu.

Wkrótce pełna relacja. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu ze startu.

O wydarzeniu informujemy jako pierwsi.  

 

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe