Lipa, po sery nową drogą

  • 16.11.2017, 12:57 (aktualizacja 16.11.2017, 13:07)
  • Admin admin
Lipa, po sery nową drogą
Tylko gmina Głowaczów otrzyma wsparcie od Wojewody na swój projekt drogowy

W poniedziałek, Wojewoda Mazowiecki, zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie zadań jednostek samorządu terytorialnego w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” na rok 2018 z całego Mazowsza. Samorządy zgłosiły 201 wniosków, z których ocenę formalną przeszło 128. Wśród nich najwyżej z terenu Powiatu Kozienickiego został oceniony wniosek Gminy Głowaczów, który jako jedyny powinien otrzymać dofinansowanie. Prawie 1 km drogi będzie wybudowany w 2018r. przy nowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym w Lipie. Niestety Kozienice i Gniewoszów zajęły odległe miejsca, co skutkuje brakiem dofinansowania. Jak mówi Piotr Kozłowski –Sekretarz Gminy, co roku następuje zmiana sposobu oceniania wniosków, a to wymaga od gminy dużego wysiłku , aby pogodzić potrzeby mieszkańców z wymogami Programu i przygotować dobry wniosek – na szczęście, jak pokazują wyniki, potrafimy to robić. Poza tym Wójt stawia przed gminą wiele, ambitnych wyzwań inwestycyjnych, dlatego ,aby im sprostać musimy pozyskiwać środki zewnętrzne.

 

https://mazowieckie.pl/pl/urzad/aktualne-projekty/programy-przebudowy-dro/program-rozwoju-gminnej/nabor-wnioskow-o-dofina-2/34867,Zaktualizowana-wstepna-lista-rankingowa-na-2018-rok-14112017-r.html

 

Na zdjęciu – droga w Leżenicach wybudowana z tego samego programu w zeszłym roku.

Ps. dlaczego po sery do LIpy, piszemy o tym w kolejnym poście

Admin admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe