Pionki. Złote łańcuchy burmistrza

  • 06.12.2017, 05:50
  • Admin admin
Pionki. Złote łańcuchy burmistrza
Już na początku obecnej kadencji tj. w czerwcu 2015 roku burmistrz Romuald Zawodnik wystąpił do Rady Miasta z pomysłem przesunięcia środków finansowych na zakup łańcuchów będących insygniami władzy.

 

   Chodziło o łańcuch dla Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta co w sumie miało kosztować budżet miasta 30 000 zł. Pomysł ten nie spotkał się jednak z poparciem większości radnych i środki takie nie zostały burmistrzowi przyznane. Szczególnie wymowny i jednoznaczny w tej sprawie był sprzeciw Przewodniczącego Rady Zbigniewa Belowskiego.

Jednak Burmistrz od pomysłu nie odstąpił i bez wiedzy radnych prowadził całą procedurę związaną z zaprojektowaniem, wszelkimi uzgodnieniami jak i fizycznym ich wykonaniem. Przed miesiącem okazało się że łańcuchy te są już wykonane i podczas uroczystości obchodów 10 rocznicy obwołania św. Barbary patronką miasta Pionki co przypadało na dzień 4 grudnia fundatorzy tych oznak władzy samorządowej przekażą je na ręce burmistrza.

Przekazanie tych łańcuchów Burmistrzowi odbyła się w Centrum Aktywności Lokalnej – dawne Kasyno. Nie było na niej przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Belowskiego, który jednoznacznie twierdzi, że cała inicjatywa Burmistrza w sprawie owych łańcuchów jest nielegalna. W najbliższy czwartek zamieścimy w wydaniu papierowym obszerny wywiad ( nie tylko na ten temat) z przewodniczącym Belowskim.

Admin admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe