135 zeta na głowę...

  • 30.12.2017, 21:11 (aktualizacja 31.12.2017, 08:55)
  • Admin admin
135 zeta na głowę... OKO
tyle wypadnie na statystycznego mieszkańca gminy Kozienice na zakup terenów na trawniki, ławki i usługi publiczne przy ulicy Warszawskiej. To efekt Sesji Nadzwyczajnej, z której relację zamieszczamy poniżej.

Warto zwrócić uwagę na kilka wypowiedzi, w tym radnego Kowalskiego Włodzimierza, szefa Komisji Rewizyjnej mającej stać na straży. interesu gminy i jej mieszkańców.. Radny Włodzimierz umie zadbać o swoje i swoich wyborców potrzeby więc poniekąd ten cel wypełnia . Wystarczy spojrzeć na już zrealizowane i planowane inwestycje. Wracając do jego wypowiedzi, zwrócił on uwagę, że już podczas jego pierwszej kadencji w latach 1990-94 gmina interesowała się tym terenem ( przy ul. Warszawskiej). Ponadto jak argumentował radny Kowalski , nabywane grunty przylegają bezpośrednio do zasobów gminy, w tym nieodległej pływalni. Tylko dlaczego przy uchwalaniu miejscowego planu tych terenów, kiedy powoływano się na plany inwestycyjne przedsiębiorcy Pawła P. i zamiany terenów, argumentacja była zgoła inna?

Nie rozpisując się długo, dla wielu mieszkańców transakcja ta, czyli zakup działek przy Warszawskiej za prawie 4,5 mln. złotych to złoty interes ale tylko dla sprzedających! Ceny gruntów wcale w Kozienicach nie rosną, mieszkania sprzedają się słabo a tymczasem działki pod ławki i zieleń idą za 700zł/m2. Do tego ta procedura, ta próba zrobienia biznesu po cichutku świadczyć może tylko o głupocie albo próbie zrobienia z nas, mieszkańców - głupoli.

BURMISTRZ ŚMIETANKA TO SPRYTNA BESTIA, WIĘC PRZECIEŻ TO NIE ON, TO RADA. TO RADNI PODJĘLI TAKĄ UCHWAŁĘ. On tylko zaproponował... Przez 19.lat swojego burmistrzowania nie mógł nabyć dla gminy tych terenów, bo właściciele się nie zgadzali. Przecież taki przedsiębiorca ma lepsze możliwości, bo to on np.uchwala plany miejscowe / na tych działkach nie można wybudować żadnych obiektów handlowych czy mieszkań/? To on proponuje sprzedaż działki pewnej właścicielce i zamianę na mieszkania, robi to tak pokrętnie, że toczy się postępowanie sądowe w tej sprawie ( teraz już spór ze spadkobierczyniami Pawła P.). Burmistrz twierdzi, że nic o tym nie wie, ciekawe więc jak też wytłumaczy sprawę pani Jadwigi P., która to niby otrzymała mieszkanie od Pawła P. tyle tylko, że w danych Urzędu, jak i hipotece znajdują się dalej jego dawni/obecni właściciele? Jak to się dzieje, że pani Jadwiga dostaje zmianę podatku od mieszkania (Nakaz) wystawiony przez UM, adresowany do państwa T. z adnotacją : administrator mieszkania Jadwiga P. A niby na jakiej podstawie , bo pan Paweł P. tak powiedział? Samowola, widzimisię urzędniczek? Rok temu próbowałem o to pytać w magistracie, panie odsyłały mnie do kolejnych pań, by w końcu stwierdzić, że nie ma segregatora w tej sprawie.

Ps. Za cztery i pół bańki można wykonać podgrzewaną murawę na naszym stadionie oraz oświetlenie na potrzeby ekstraklasy i jeszcze zostanie... na więcej niż kilka ławek.

ps.2 W swoim wystąpieniu na 2018 rok burmistrz opowiada i  zaprasza do zgłaszania pomysłów na  zagospodarowania terenu, chyba zapomniał, że na stronie urzędu z datą 2014-07-27 sic! kazał umieścić ogłoszenie na opracowanie: „Koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu w obszarze ul. Warszawskiej, Sportowej i Legionów, w Kozienicach - to gdzie ta koncepcja? Po wtóre tak aktualnie wygląda planmiejscowy dla tego terenu, czyli Warszawska/Legionów. Dla przypomnienia fragment mojego tekstu z nr 22 z 2014 roku:

(...)

W styczniu ubr (czyli 2013-przyp. Red.). Rada Miejska uchwaliła zmianę Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu pomiędzy ulicami: Warszawska, Legionów i Sportowa (…) Wyraźnie widać, że ciąg zieleni parkowej to szeroki na 20 metrów pas od chodnika przy ul. Warszawskiej, w stronę pływalni. Jak również informował pan burmistrz (zarówno rok temu, jak i podczas tegorocznych zebrań sołeckich) magistrat planuje wymianę terenów pomiędzy osobą X a gminą. Teren oznaczony na planie na zielono przejmie gmina Kozienice, a teren w stronę pływalni pan/-i X i wybuduje tutaj hotel i coś jeszcze (oznaczenie U/MW2), więc zrobi mu się dodatkowo drogę szeroką na 10 metrów zakończoną parkingiem (KDD-01)

tutaj wizualizacja planu w wersji PDF

Edmund Kordas

 

tutaj relacja z 37 Nadzwyczajne Sesji RM w Kozienicach

Dziękujemy Tak-Nie-Obiektywnie za materiał źródłowy

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 04.01.2018, 12:04
Jakie i w jaki sposób nabywał działki Paweł Pierzchała, z którym umawiał się Burmistrz Kozienic, można poczytać w aktach śledztwa prowadzonego w 2016 przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu. Postępowanie zostało umorzone ze względu na śmierć Pawła P. więc akta są dostępne dla każdego kto jest tym zainteresowany. Miłej lektury.
Leśna Babka
Leśna Babka 04.01.2018, 08:20
Bardzo ciekawy materiał porównawczy to orendzie burmajstra i sesja "działkowa". Na pewno ciekawy materiał dla speca od mowy ciała Orendzie burmajster czyta jakiś zadowolony , ze sztucznym półusmieszkiem. Pomijam tu fatalne ujecie kamery wynoszące go pod niebiosa :).Porównajcie teraz zachowanie burmajstra na sesji. Siedział jak na szpilkach, wyraźnie cierpiał znudzony "glendzeniem" opozycji :) A co wy o tym sądzicie ????
Adamiec
Adamiec 03.01.2018, 08:14
O aferze ratuszowej w dwudziestotysięcznym Międzyrzeczu mówiło od 2015 r. pół Polski. Nie zawsze bowiem tak się składa, że z ratusza policjanci wyprowadzają skutego kajdankami burmistrza, a zaraz po tym zatrzymani zostają także dwaj jego zastępcy i dwaj inni współpracownicy. Teraz, po kilku latach, zapadł wreszcie ostateczny wyrok w tej bulwersującej sprawie.
Wkrótce do magistratu dotarli także policjanci wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W wyniku śledztwa przez ratusz przetoczyły się kolejne dwie fale zatrzymań urzędników. Ostatecznie na ławie oskarżonych zasiedli burmistrz Międzyrzecza Tadeusz D. oraz grupa jego najbliższych współpracowników. Główny zarzut dotyczył niegospodarności. Konkretnie sytuacji, kiedy to teren jednej z działek pod rozbudowę przemysłu w gminie sprzedano Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za kwotę 250 tys. zł. Zaledwie dwa dni później, jak ustalił regionalny dziennik, Gazeta Lubuska'', K-SSSE sprzedała ten teren pewnej firmie z Indii za 2,1 mln zł!
re
re 03.01.2018, 15:13
Czyżby jakaś aluzja?
Mozol
Mozol 31.12.2017, 22:53
między 1 a 3 operatem różnica prawie bańkę czyli ok 25 % a Pani
twierdzi że operaty są prawidłowe i sporządzone zgodnie ze sztuką !! Dobry dowcip !!
Mozol
Mozol 31.12.2017, 22:48
czy to ważna jaka sesja, zwyczajna czy nadzwyczajna ??? Reguły winny być takie same panie kociołek !!.
Mozol
Mozol 31.12.2017, 22:44
oglądając seta bardzo a to bardzo by się przydała !!.
znający
znający 31.12.2017, 14:09
Przynajmniej obywatele się dowiedzą jak się kręci,,,Chcieli zrobić to po cichu, ale im nie wyszło, tak się kupuje coś co tak naprawdę kupiono wcześniej (pierzchała) jak wszystko wskazuje za cenę 3razy niższą
Edmund Kordas
Edmund Kordas 31.12.2017, 04:52
ok. 4'30 prezentacji ("orędzia") pana Śmietanki nie wytrzymałem. Zaprasza "przyjaciół, młodych mieszkańców Kozienic do konsultacji nt. terenu pomiędzy Warszawską i basenem, w tym co do planów zagospodarowania ponad 100.letniego lasu tam rosnącego". Przecież jeszcze nie tak dawno miała być zamiana i zamiast LASU pan P. miał tam wybudować parking i obiekt handlowo-usługowo-mieszkalno-hotelowy! Taki miejscowy plan, z takimi funkcjami został uchwalony! Rozumiem, że teraz ta sam Rada , na ponowny wniosek tego samego burmistrza ponownie zmieni plan i las zamiast parkingu, obiektu... znowu zamienić na las i rekreację?

Pozostałe