DZIŚ ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

  • 06.01.2018, 09:21 (aktualizacja 06.01.2018, 10:02)
  • Admin admin
DZIŚ ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI OKO
Święto Trzech Króli było po II wojnie światowej dniem wolnym od pracy do roku 1960. Przywrócone zostało w 2010 roku i tak od 6 stycznia 2011 ponownie jest to dzień wolny od pracy.

Jest jednak przede wszystkim świętowaniem Objawienia Pańskiego. Z tej okazji w całej Polsce organizowane są orszaki. 

    Organizowane są przez organizacje religijne (zwłaszcza Rycerzy Kolumba) we współpracy z samorządami, przedsiębiorcami oraz osobami prywatnymi. Uczestniczą w nich wszyscy, ale obecność najmłodszych jest najbardziej zauważalna. Przemarszom towarzyszy modlitwa, śpiew, inscenizacje. W każdym mieście wyglądają one trochę inaczej.

W naszym regionie ( w zasięgu dystrybucji Tygodnika OKO) orszaki przygotowywane z wielką starannością i dużą liczbą uczestników organizowane są w Kozienicach, Pionkach i Warce.

W Kozienicach Orszak wyruszy tuż po mszy o godz. 11.30 spod kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny. Przejdzie ulicami Głowaczowską, Sportową i Warszawską do kościoła pod wezwaniem Krzyża Świętego. Po drodze planowane jest kilka przystanków.
 
W Pionkach uroczyste rozpoczęcie Orszaku, nastąpi o godzinie 12.00, na Ogródku Jordanowskim przy ulicy Leśnej.
 
W Warce po godzinie 14.00 przed kościołem przy ul. Farnej zacznie się formowanie poszczególnych orszaków. Następnie zgromadzeni wyruszą trasą: ul. Mostową, Św. Ducha, Ogrodową, Franciszkańską, Senatorską do betlejemskiej szopki na Placu Stefana Czarnieckiego.

UWAGA: W czasie przemarszów zamykane będą dla ruchu ulice, którymi będzie przemieszczał się orszak. Policjanci blokować będą również mijane przez uczestników skrzyżowania.

 
 


 
Admin admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe