OKO na Pionki 

  • 23.01.2018, 23:33 (aktualizacja 24.01.2018, 01:23)
  • Admin admin
OKO na Pionki Tu ma powstać cmentarz komunalny
Tym razem na pionkowski cmentarz. Nowy, komunalny.

   Przed środową Nadzwyczajną Sesją Rady Miasta Pionki, we wtorkowe popołudnie odbyło się posiedzenie Komisji budżetowej. Przedmiotem obrad było kilka uchwał budżetowych. Nie obyło się bez sporów i kontrowersji, które niewątpliwie wrócą na sesji a to głównie za sprawą przeznaczenia kwoty 2 milionów złotych na I etap budowy cmentarza komunalnego. Poniżej drukujemy list naszego czytelnika z Pionek, niewątpliwie zorientowanego w sprawie. Otrzymaliśmy go przed posiedzeniem komisji i można go będzie skonfrontować z racjami i faktami przedstawionymi podczas posiedzenia komisji.

   Miasto zakupiło już od lasów państwowych 1 ha  ( docelowo ma być 3 ha), karczowanie tego terenu jest na ukończeniu. Radnym przedstawiono projekt, który zakłada 3 etapy. W tym roku ma być zrealizowany pierwszy etap. którego koszty to ok. 2 miliony złotych. Na tę sumę składają się prace niwelacyjne, ogrodzenie terenu oraz doprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Te prace mają pozwolić na dokonywanie pierwszych pochówków jeszcze w tym roku.

   Uciekając się do czarnego humoru, to warto jednak poczekać, bo projekt w dalszych etapach przewiduje, na świeckim, komunalnym cmentarzu -  budowę kaplicy za, bagatela, blisko 4,5 mln. złotych netto. W przedstawionym kosztorysie widnieją prace budowlane i instalacyjne. Nie przewidziano tam nawet złotówki na prace wykończeniowe, wyposażenie. Czyżby te pozycje miała sfinansować parafia? Czy cała ta inwestycja była konsultowana ze stroną kościelną? Widoczna wśród niektórych radnych determinacja związana z utworzeniem cmentarza komunalnego prysła jak bańka mydlana przy temacie kaplicy. Jedna z radnych zaoponowała, że przecież na razie wystarczy tylko zrealizować I etap a później " się zobaczy". Z błędu wyprowadził ją przewodniczący Belowski wskazując, że jeśli akceptuje się projekt, to trzeba go realizować w całości. Wskazał też na kolejną gigantomanię w wykonaniu burmistrza Zawodnika, który kolejny raz nie konsultował swoich koncepcji z radnymi i zaskakuje ich teraz ogromem kosztów. - Skoro pochówki maja być  w tym roku to gdzie jest droga, która jest w projekcie ale nie jest przewidziana w I etapie , pytał retorycznie radny Maślanek ale nie uzyskał odpowiedzi.

   Sądząc po reakcji radnych to dopiero na tej komisji zobaczyli wizualizację cmentarza, kancelarii i samej kaplicy. Przewidywane koszty , prawie 9,5 miliona netto ( czyli bez podatku VAT) muszą robić wrażenie.

   Dużo mniejsze kontrowersje wywołała sprawa 300 tys. jako wkład pieniężny do MZUK-u, w praktyce na pokrycie wymagalnych zobowiązań komunalnej spółki (ma powstać po 1 lutego br.) ustalonych na 25.01 2018r. W tej sprawie szczególnie aktywny był radny Myśliwiec, który przekonywał, że to są sprawy na sesję zwyczajną a nie działanie hop siup. Większość radnych była też zdziwiona informacją, że burmistrza Zawodnika nie będzie nie tylko na komisji ale również na sesji.Sprawy uchwał referowała w jego imieniu wiceburmistrz Jolanta Sarnecka-Buczek

PONIŻEJ ANKIETA

List czytelnika - dalej/str. 2

************************************************************************************************

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andzela
Andzela 01.02.2018, 18:00
:)))
aaaa
aaaa 30.01.2018, 08:09
Burmistrz Miasta chyba pomylił firlej z pionkami na 1 hektarze by chial mieć kaplice wodę kanalizację sanitarną i deszczową (na co zmarłym kanalizacja skoro żywi w mieście niektórzy jej nawet nie mają sanitarna nie mówiąc nawet o deszczowej ?) po co na 500 grobów kaplica i budynek administracji administrator dyrektor urzędnicy grabarze ze strony świeckiej ? przecież te koszta projekt i jego realizacja to by był przysłowiowy ,,ostatni gwóźdź do trumny tego miasta''
Pududuj
Pududuj 24.01.2018, 19:54
Pionki - miasto seksu i biznesu, kurtka jego raz
Tadeusz
Tadeusz 24.01.2018, 16:33
To dopiero trzeba mieć fantazję ułańską. Na bogato. Kto bogatemu zabroni?
Paul
Paul 24.01.2018, 12:00
Taką kaplicę można zbudować dziesięciokrotnie taniej.
Sąsiad
Sąsiad 24.01.2018, 11:58
Mieszkańcy Pionek nie mogą mieć teraz pretensji do nikogo bo takiego wyboru dokonali w 2014 roku. Wybrali do władz ludzi którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu miastem. Zawodnik wymyśla co mu tylko do głowy przyjdzie, a radni w ciemno podnoszą ręce i do tego pobierają dietę z publicznych pieniędzy. Miasto traci miliony złotych na idiotyczne pomysły i wszyscy udają ze jest pięknie. To jest "chore miasto".

Pozostałe