Kozienickie kluby sportowe z energią od Enei

  • 28.02.2018, 10:44 (aktualizacja 28.02.2018, 20:40)
  • Admin admin
Kozienickie kluby sportowe z energią od Enei
Enea Wytwarzanie kolejny rok z rzędu będzie wspierać kluby sportowe z Kozienic.

W trakcie poniedziałkowej konferencji poinformowano o kontynuacji współpracy z Klubem Sportowym „Energia” Kozienice, Klubem Jeździeckim „SKARB” Kozienice oraz Klubem Tenisa Stołowego Kozienice. Firma została także sponsorem Kozienickiego Klubu Siatkówki.

Udana współpraca z kozienickimi klubami zaowocowała przedłużeniem umów o kolejny rok. Enea Wytwarzanie daje pozytywną energię nie tylko drużynom seniorów. Wspiera również rozwój i szkolenie kozienickiej młodzieży.

– Wspieranie lokalnych klubów sportowych, szczególnie na obszarze działalności spółek naszej Grupy, jest istotnym elementem zaangażowania społecznego Enei. Enea Wytwarzanie aktywnie wspomaga lokalny sport, angażując się w najlepsze projekty sponsoringowe w regionie. Wierzymy, że energia od Enei pozwoli naszym klubom odnosić sportowe sukcesy, a kibicom zagwarantuje wiele pozytywnych emocji – powiedział Krzysztof Figat, prezes Enei Wytwarzanie.

Enea kładzie duży nacisk na wsparcie dyscyplin sportowych zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i amatorskim.

– Dzięki wieloletniej współpracy z Eneą, Klub Sportowy „Energia” Kozienice może się rozwijać oraz realizować nowe cele i wyzwania. Konsekwentnie dbamy o promocję aktywności fizycznej i szkolenie młodzieży, dlatego w ramach projektu Enea Akademia Sportu zorganizujemy w Kozienicach dziecięcy turniej Enea Mini Mundial. Wspólnie z Eneą poszukamy w regionie najmłodszych talentów piłkarskich – powiedział Jerzy Matusik, prezes Klubu Sportowego „Energia” Kozienice.

Dzięki współpracy z Eneą Wytwarzanie, Klub Jeździecki „SKARB” Kozienice ma szansę odzyskać swą dawną pozycję, kiedy to stadnina koni była wizytówką miasta, goszcząc przez lata na zawodach jeździeckich najlepszych zawodników w Polsce.

– Od końca kwietnia na parkurze kozienickiej stadniny czeka na kibiców jeździectwa cykl kilkunastu zawodów Enea Jumping Show, który zakończymy w październiku wielkim finałem. Doceniamy to, że Enea jest z nami i wspólnie tworzymy tę piękną i widowiskową dyscyplinę sportu – powiedział Aleksander Kiljańczyk, prezes Klubu Jeździeckiego „SKARB” Kozienice.

W tym roku Enea Wytwarzanie rozpoczęła również współpracę z drugoligowym Kozienickim Klubem Siatkówki. Jej celem jest wspieranie męskiej drużyny seniorów w rozgrywkach ligowych. Klub zajmuje się także promocją siatkówki wśród dzieci i młodzieży.

– Dzięki wsparciu od Enei mamy większy spokój organizacyjny. Wychodząc na boisko, możemy skupić się wyłącznie na własnej grze, nie martwiąc się o pozostałe sprawy. Jest to pierwszy rok naszej współpracy po kilkuletniej przerwie, ale mamy nadzieję, że Enea zostanie z nami na dłużej. Wierzymy, że długofalowe, wspólne działania zaowocują coraz wyższym poziomem sportowym i w efekcie pozwolą powalczyć o awans na zaplecze siatkarskiej PlusLigi – powiedział Krzysztof Jeziorowski, członek zarządu i środkowy drużyny Kozienickiego Klubu Siatkówki.

Enea Wytwarzanie kontynuuje też współpracę z Klubem Tenisa Stołowego Kozienice. Klub wspólnie z Eneą Wytwarzanie zorganizuje w sobotę, 3 marca drugą edycję Mistrzostw Grupy Enea w Tenisie Stołowym.

Wsparcie dla lokalnych klubów to nie jedyny obszar związany ze sportem, w którym działa Enea Wytwarzanie. Firma jest również sponsorem sportowych imprez w Kozienicach, takich jak: Grand Prix Polski w Pływaniu, Mistrzostw Polski Kobiet w Siatkówce Plażowej oraz jednych z największych w Polsce zawodów skateboardowych – Hunt Your Goat Kozienice Contest, których piąta edycja odbędzie się w maju.

Admin admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe