OKO na Pionki

  • 16.03.2018, 20:41 (aktualizacja 16.03.2018, 20:53)
  • Admin admin
OKO na Pionki OKO
Zawodnik: radni zrobili dziurę w budżecie na 1,5 mln zł

Zbigniewowi Belowskiemu nie podoba się to, że burmistrz zarzuca radnym „zrobienie” dziury w budżecie. Radni nic nie dziurawili, nie zgodzili się tylko na podwyżkę cen za odbiór odpadów oraz na sprzedaż mieszkań z 50% bonifikatą.

Romuald Zawodnik wpisał do uchwały budżetowej kwoty wynikające ze sprzedaży mienia gminnego nie konsultując tego z radnymi. Teraz zarzuca im brak odpowiedzialności, dziurawienie i stawianie go przed brakiem wykonania budżetu za rok 2018.

Radni nie przyjęli propozycji burmistrza w sprawie zwiększenia stawek za odbiór odpadów, nie dlatego, że „nie, bo nie”. Chcieli tylko, aby miasto poinformowało wszystkich mieszkańców dlaczego trzeba podnieść tę opłatę, bo do opinii publicznej trafia wyłącznie informacja, że to radni przegłosowali podwyżkę opłat, a więc jest to tylko ich wina. Zawodnik stwierdza, że nie ważne jest czy miasto informuje mieszkańców dlaczego chce wprowadzić podwyżkę czy nie. Ważne jest uzasadnienie do projektu uchwały. Pytanie tylko czy wszyscy mieszkańcy czytują projekty uchwał?

(...)

Burmistrz wykrzykiwał do radnych swoje racje. Przewodnicząca komisji infrastruktury Ewa Figurska nie reagowała na prośby radnego Maślanka o zwrócenie burmistrzowi uwagi. Stwierdziła, że siedzi najbliżej Zawodnika i zupełnie jej to nie przeszkadza.

Jeżeli dziś okazuje się, że ja nie jestem w stanie wykonać dochodów na 1,2 mln zł, bo nie jestem w stanie i nie ważne jest dzisiaj to za jaką kwotę sprzedaż mieszkań będzie następowała. Prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy nie mam narzędzia, które pozwoliłoby mi ze sprzedaży mieszkań osiągnąć przychód 1,2 mln. Prawda jest, że nie mam instrumentu na wykonanie budżetu.

(...)

cały artykuł na: ripostapionki.pl

Admin admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka miasta Pionki
Mieszkanka miasta Pionki 09.06.2018, 09:34
Po co burmistrz ponaga ludziom i załatwia sprzątanie śmieci. W innych miastach wynsjęta jest firma z którą rozzliiczają się mieszkańcy i nie ma problemu. Bardzo dobrze się w Pionkach dzieje. Super!!!! Wszystko po latach marazmu jest spektakukarne. Za co brali wcześniej pieniądze? Teraz kilometry dróg, chodników wybudowano , niektóre ze wspólnotami ale miasto też inwestowało. Wyremontowano basen dla dzieci, żeby nie kaleczyły paluszkow pokruszonymi płytkami, wykonano nową elewację na budynku basenu, na budynku żłobka, dach na MOK- z eternitu zmieniono na blachę, na tych budynkach wykonano orynnowanie, bo latami woda lała się po ścianach. Gzymsy odpadały na żłóbku dawnym ZOLu i na MOKu. Asfslt przy PKP Pionki , parkingi asfaltowe i z kostki są teraz w całym mieście, nowe wiaty przystankowe, remonty , oddymianie w szkołach przedszkolach. Więcej pieniędzy na oświate nawet urzędnicy dostali podwyżki. Remont w UM, spawa bardzo ważna, bo urząd był taki brudny że wstyd było kiedy człowiek pomyślał że przyjeżdżają do nas z innych miast. Teraz jest pięknie czysto nie śmierdzi. Plac Konstytucji wypiękniał i jeszcze pozykano pieniądze, więc będzie coraz ciekawiej. Staw, to już perełka, tyle lat nic, a teraz nawet jest tężnia solankowa i siłownia zewnętrzna. Przeprowadzono generalny remont Ogródka Jordanowskiego. Chodniki na Starej, Nowej Kolonii. Na Alejach nawet skwetek remontują. Powstało kilka placów zabaw. Oczyszczalnia ścieków jest modernizowana. Pozostało po starej tylko dwa elementy - też do remontu- a kilkanaście jest nowych. Budynki, reaktory. W niecałe 4 lata i wykonano tyle pracy . Brawo Panie Burmistrzu! Brawo Radni. Brawo PWKC, MOK i CAL. Wprawdzie jest tam kilku, którym nic nie pasuje całe szczęście, że są w mniejszości, bo inaczej pieniądze zostałyby przejedzone jak w minionej 6 latniej kadencji. Przez 6 lat wybudować jedną ulicę ze Schetynówki. Z pieniędzy miasta nic nie powstało. Na nic nie było a teraz jest ns wiele. Stadion zostawili w stanie surowym bez mediów. Teraz rozbudowano teraz jest siłownia, fitness. Mieszkańcy doczekali kanalizacji pomimo wielu awarii na mieście i budowy oczyszczlnii, PWKC spisało się na medal. Pozyskali na ten cel duże kwoty. W każdym okręgo coś się zmieniło. Spektakularne wydarzenia zmiany cieszą oczy. Kilku oszołomów wprawdzie jest ale kolejkę niech sobie zajmą do lekarza okulisty to może zobaczą więcej. Szkoda że oko.ma takie marne oczy i pisze co chce a nie to co jest faktycznie w mieście prawdziwe. Nie czytałam o nowych iwestycjsch tylko o bzdetach, że dach przecieka że burmistrz nie tak tak się ubrał a coś tam powiedział. Bez sensu to wasze OKO.

Pozostałe