Nadgorliwość czy...?

  • 26.06.2018, 10:52 (aktualizacja 26.06.2018, 11:33)
  • Edmund Kordas
Nadgorliwość czy...?
W miejscowości Śmietanki nie było chodnika. Teraz w części wsi już jest. Niedawno, bo 3.lata temu położono piękny dywanik asfaltowy. Jest piękny do dzisiaj, żadnej skazy. Komuś to jednak przeszkadzało.

   Pod sklepem w Śmietankach od kilku dni trwa dyskusja i zdziwienie, po co nowy, podwójny dywanik skoro ten jest jeszcze b.dobry. Co prawda po drugiej stronie planowanego przejścia (sądząc po użytym rodzaju płyt) dalej błoto ale co tam. Jednocześnie drwią z pobliskiej Rudy gdzie dziury robią się coraz większe a obiecany remont jak miał być ,tak ma...

   Pewnie mieszkańcy jeszcze paru miejscowości  z zazdrością popatrzą na te zdjęcia. Chociażby mieszkający przy  ulicy 11 Listopada w Kozienicach, którzy skarżyli się na okropny hałas wywołany przez samochody pędzące z dużą prędkością po trelinkowej nawierzchni ich ulicy. Prosili o asfalt ale władza  miejska postanowiła to sprawdzić, wysłała więc komisję do zmierzenia natężenia hałasu. No i komisja ustaliła,  że normy nie zostały przekroczone, tyle tylko, że w dniach kiedy te pomiary się odbywały, zupełnie "przypadkowo" policja ustawiła tam radiowozy i mierzyła prędkość. Nie ma więc się czemu dziwić , że zdyscyplinowani kierowcy drastycznie zmniejszali prędkość i jechali przepisowe 50.km/h.

Pewnie za chwilę odezwie się jakiś fachowiec, który wytłumaczy, że skoro zrobiono chodnik to należy teraz dostosować poziom ulicy do poziomu chodnika. I nie tylko, po to  żeby było łatwiej słuchać płyt ...chodnikowych. 

red.

Ps. koszt nowej nawierzchni to ok. milion złotych za 1 km drogi.

Edmund Kordas

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
poinformowany
poinformowany 27.06.2018, 15:12
Mimo policji i śniegu badanie wykazało przekroczenie norm hałasu na 11 Listopada tylko ,że niewiele ponad normę.A kto zabroni Śmietance robić co chce na Śmietankach.

Pozostałe