CBA w akcji

  • 28.06.2018, 17:50 (aktualizacja 30.06.2018, 08:21)
  • Edmund Kordas
CBA w akcji enea.pl
Zarzut działania na szkodę spółki miał otrzymać zatrzymany dzisiaj rano przez funkcjonariuszy CBA Krzysztof. Z. , były prezes Enei Wytwarzanie i wiceprezes Grupy Enea S.A.

(inf. własna.OKO)

Jak dowiedziała się nasza redakcja Krzysztofowi Z. postawiono zarzut  z art. 296 KK, czyli niegospodarność polegająca na zakupie farmy wiatrowej po zawyżonej cenie, w czasie gdy był wiceprezesem Zarządu Enea S.A. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura w Poznaniu..

Więcej informacji, już wkrótce.

Nasza wczorajsza informacja o farmach wiatrowych wyraźnie wyprzedziła oficjalne potwierdzenie. Wg. naszych informacji zakup linii energetycznej to tylko część poważnych zarzutów, które może usłyszeć Krzysztof Z. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

z sieci: (...) Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch b. członków zarządu, wiceprezesów firmy Enea SA - dowiedziała się PAP w źródłach bliskich sprawy. Śledczy zarzucają im niekorzystny dla spółki zakup linii energetycznej między Polską a Białorusią. Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że zatrzymań Maksymiliana G. i Krzysztofa Z. dokonali agenci z poznańskiej delegatury CBA Według śledczych zakup mostu energetycznego przyniósł 15 mln zł strat, a do transakcji doszło w sierpniu 2011 r.

 

Edmund Kordas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Greg
Greg 30.06.2018, 10:54
UB-ek to ten najmundrzejszy na świecie ? 15 milionów poszło w ..... To dla niego pryszcz ! Mundry, że wie co to skrót OZI. Był nim ?
UB-ek
UB-ek 30.06.2018, 07:41
Tak rozwojowa sprawa, że już został wypuszczony. Ech Redaktorze, czasami należy sprawdzać OZI. Dariusz P. jeszcze szanownego Redaktora nie "przewiózł"?
Wracając do meritum: sprawa "Anaconda" to stary odgrzewany kotlet - pewnie na zamówienie polityczne - dawno wyjaśniona. Tylko, jak zwykle, co niektórzy mają problemy z rozumieniem tekstu pisanego. I pojawiają się takie, spektakularne medialnie, jednodniowe zatrzymania. I pewnie o dalszym ciągu sprawy już się z mediów nie dowiemy - no chyba, że będzie "sukces" po słusznej linii partii.
Redakcja
Redakcja 30.06.2018, 08:25
My napisaliśmy o farmach , PAP podał info o linii na Białoruś. Poczekamy, zobaczymy.
swojak
swojak 28.06.2018, 22:55
Następny będzie Mleczko , he, he ...
Aallaa
Aallaa 29.06.2018, 14:33
Też tak myślę....:)

Pozostałe