Surowce kosmetyczne – czy wiesz czym smarujesz swoje ciało?

  • 05.10.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Surowce kosmetyczne – czy wiesz czym smarujesz swoje ciało?
Naturalne kosmetyki od zawsze są w cenie. Produkty naszpikowane chemią na pewno nie przyniosą nic dobrego, a wręcz mogą zaszkodzić i tak już zmęczonej skórze. Niestety – masowa produkcja na dobre wyparła z rynku kremy czy maski składające są z naturalnych składników. Zastąpiono je konserwantami i chemią, by zwiększyć zyski ze sprzedaży. Dokonując świadomych wyborów każdy z nas może to zmienić. Zobacz dlaczego warto sprawdzać składniki swoich kosmetyków, a nawet wyposażyć we własne surowce i półprodukty!

Czym są surowce kosmetyczne?

Surowce stosowane w przemyśle kosmetycznym to wszystko, co wchodzi w skład preparatów, których używasz na swojej skórze, włosach, paznokciach czy zębach. Każdy z surowców, który wchodzi na rynek, jest wnikliwie badany pod kątem toksyczności, działania kancerogennego, mutagennego i drażniącego lub uczulającego skórę. Nie zmienia to jednak faktu, że nie każdy przebadany surowiec automatycznie staje się wartościową substancją, którą powinnaś stosować. Zwróć szczególną uwagę na składniki pochodzenia naturalnego, bowiem te są najbardziej korzystne dla twojej skóry.

Naturalne surowce kosmetyczne pochodzą od zwierząt (np. mleko, propolis), roślin (kwiaty, owoce) lub z minerałów (glinka kosmetyczna), a wytwarzane oraz przetwarzane są przy użyciu procesów fizycznych (ekstrakcja, mielenie, filtracja). Możesz je bezpiecznie stosować w swojej codziennej pielęgnacji i nie obawiać się, że dzieci dorwą się do nich, poparzą sobie buzie i wypalą dziurę w dywanie.

Naturalne surowce kosmetyczne – wybieraj właściwie

Surowce kosmetyczne naturalnego pochodzenia, stanowią bogatą gamę półproduktów, które możesz stosować i mieszać w domu. Poznaj kilka ciekawszych propozycji:

  • Masło shea – nawilża i zmiękcza skórę, a także chroni ją przed promieniami UV. Składnik wielu naturalnych balsamów do ciała.

  • Olejek arganowy – dobre rozwiązanie na skórę suchą. Chroni przed zmarszczkami i pomaga w zwalczaniu cellulitu.

  • Olejek kokosowy – ma działanie antybakteryjne i przeciwtrądzikowe. Co ciekawe, znajduje też zastosowanie w wybielaniu zębów.

  • Glinka biała porcelanowa – doskonała do maseczek, uspokaja skórę i pomaga w oczyszczaniu porów i leczeniu trądziku.

Surowce kosmetyczne – wyprodukuj własne kosmetyki

Jeśli nie masz zaufania do koncernów kosmetycznych i chciałabyś mieć pełną kontrolę nad tym co nakładasz na swoją skórę albo jeśli po prostu lubisz się bawić i mieszać produkty, spróbuj własnoręcznego przygotowywania kosmetyków. Najlepiej zacząć od prostej maseczki, do której dodasz np. masło z awokado i kilka produktów z twojej kuchni, jak banany czy miód. Potem możesz podnieść poprzeczkę i samodzielnie sporządzić kosmetyki do kąpieli, mydła i czy odżywkę do włosów. Surowce kosmetyczne potrzebne do stworzenia wyjątkowych produktów znajdziesz między innymi na stronie https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/. Korzystając z informacji zawartych w internecie będziesz mogła skomponować własny kosmetyk, bazujący na naturalnych składnikach. Twoja skóra na pewno Ci za to podziękuje!

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: