Potrzebny lektor? Wyszukasz go teraz w banku głosów

  • 05.02.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Potrzebny lektor? Wyszukasz go teraz w banku głosów
Lektor pracuje głosem. Bierze on udział w realizacji różnych nagrań, między innymi reklam, jingli czy dubbingu do filmów i seriali. Usługi lektora można obecnie zamówić również samodzielnie – w tym celu warto odwiedzić bank głosów.

Czym jest bank głosów?

Baza głosów lektorskich, określana również jako bank głosów, jest rodzajem zbioru, w którym znajdują się nagrania lektorskie wraz z informacjami o lektorach. Można wtedy wyszukać takiego lektora, który będzie mógł przygotować nagranie niemalże do każdego celu.

Z banków głosów - powitania.pl korzysta obecnie wiele osób. Są to nie tylko agencje reklamowe, ale również firmy, które chcą zlecić bezpośrednio wykonanie nagrań. Dzięki temu można otrzymać je również w przystępnej cenie.

Banki głosów dostępne także online

Dzisiaj najczęściej używane są bazy głosów lektorskich online. Mają one postać serwisów internetowych z próbkami głosów lektorskich, do których można uzyskać dostęp bez konieczności zakładania kont czy wnoszenia opłat. To powoduje, że nawet w tym momencie można zacząć poszukiwanie odpowiedniego lektora.

Internetowy bank głosów to wygodne rozwiązanie, by wyszukać osobę perfekcyjną do wykonania konkretnego nagrania. W jej wybraniu pomagają wtedy dostępne na stronie specjalne filtry i wyszukiwarki. Wystarczy określić informacje jak w wiek, narodowość, płeć czy rozpoznawalność lektora, aby znaleźć najlepszą osobę.

Jak wybrać dobrego lektora?

Dobry lektor to taki, który może przyciągnąć uwagę i profesjonalnie zaprezentować produkt, usługę, wydarzenie lub przekazać ważne informacje. Stąd też przed zleceniem nagrania lektorskiego warto poświęcić czas na wybranie lektora pasującego do konkretnego projektu.

Płeć, wiek czy tembr głosu lektora mają duże znaczenie dla odbioru przekazu. Stąd też inni lektorzy wybieranie są do realizacji reklam skierowanych do seniorów, a inni do młodszych odbiorców.

Gdy korzysta się z internetowej bazy głosów lektorskich, w takim przypadku można łatwo porównać ze sobą próbki nagrań wielu lektorów, aby wybrać takiego, który najlepiej sprawdzi się w danym projekcie.

Nagrania lektorskie przez internet

Przez bank głosów można nie tylko wyszukać dobrego lektora, ale również zamówić razem z nim nagranie lektorskie. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba wtedy osobiście udawać się do studia nagraniowego.

Aby zlecić wykonanie nagrania lektorskiego online, wystarczy tylko wybrać odpowiedniego lektora, a następnie skontaktować się ze studiem i przekazać do niego informacje o treści nagrania wraz ze swoimi uwagami. Wiele studiów nagraniowych realizuje materiały w ekspresowym tempie, dlatego można otrzymać je nawet w ciągu kilku dni.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: