Jak stylowo połączyć salon z kuchnią?

  • 15.07.2022, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak stylowo połączyć salon z kuchnią?
Jeszcze jakiś czas temu łączenie salonu z kuchnią miało miejsce jedynie w mniejszych mieszkaniach, w których powierzchnia do aranżacji była znacząco ograniczona. Dziś jednak na takie rozwiązanie chętnie decydują się również właściciele dużych domów. Jak efektownie połączyć salon z kuchnią?

Rozgraniczenie- ścianka czy wyspa?

W bardzo małych mieszkaniach zwykle nie możemy pozwolić sobie na żadne rozgraniczenia pomiędzy salonem a kuchnią. Pozostaje więc tak zaaranżować przestrzeń, aby samym układem mebli stworzyć granicę. Niektórzy decydują się na położenie innej podłogi w kuchni, innej natomiast w salonie, co też okazuje się ciekawym rozwiązaniem. W większych mieszkaniach możemy natomiast puścić wodze fantazji i stworzyć swego rodzaju rozgraniczenie. Unikajmy jednak parawanów, które nie tylko nie prezentują się efektownie, lecz również są mało funkcjonalne. Optymalnym rozwiązaniem będzie otwarta ścianka bez drzwi, lecz na przykład z wnęką, w której można umieścić kwiaty czy innego rodzaju elementy dekoracyjne. Zdecydowana większość z nas decyduje się jednak na wyspę, która stanowi swoiste rozgraniczenie pomiędzy salonem a kuchnią i jednocześnie jest niezwykle funkcjonalna. Przy wyspie możemy postawić hokery nowoczesne, które umożliwią stworzenie z niej mini stołu.


Gra dodatkami

Jeśli do naszego salonu z kuchnią wybierzemy wyspę, zyskamy nie tylko dodatkowy stół, ale również blat roboczy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które lubią gotować i potrzebują do tego sporo przestrzeni w kuchni. Z drugiej strony, hokery nowoczesne, które ustawimy przy wyspie, umożliwią nam spożywanie posiłków czy pozwolą wypić poranną kawę w dogodnych warunkach. To właśnie hokery nowoczesne są jednym z dodatków, na który zdecydowanie warto postawić. Warto mieć na uwadze, że wyspy wybieramy zwykle do wnętrz, urządzonych w stylu modernistycznym. Z drugiej strony, będą one dobrym wyborem także do mieszkań, w których króluje minimalizm. Niewielkich rozmiarów krzesła typu hokery pozwolą nam wprowadzić do wnętrz ciekawą atmosferę, niczym w amerykańskim barze. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie dodatki, na przykład plakaty, lampy czy świeczki, aby zapewnić sobie dobry nastrój także podczas przygotowywania lub spożywania posiłków.


Salon z kuchnią- o czym warto pamiętać?

Urządzając salon z kuchnią, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim zachowajmy spójność stylów, w jakich aranżujemy pomieszczenia. Ponadto, musi zapewnić sobie odpowiednią cyrkulację powietrza, tak aby zapachy z kuchni nie przenosiły się do salonu. Dobrym rozwiązaniem będzie okap kuchenny, który pochłania nie tylko zapachy, ale i drobinki tłuszczu. Niestety, samo otwarcie okna może okazać się w tym przypadku niewystarczające, zwłaszcza jeśli lubimy gotować i robimy to często. Salon połączony z kuchnią nie lubi nadmiaru dodatków- warto dobierać je rozważnie, tak aby nie stworzyć wrażenia przesytu. Hokery nowoczesne, akcesoria kuchenne czy małe ozdoby do salonu okazują się zwykle wystarczającymi dekoracjami.
 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: