Zapraszamy na webinarium dla przedstawicieli mediów „Jak nowa Wspólna Polityka Rolna wpłynie na jakość życia całego społeczeństwa i jak o tym informować”? 

  • 25.10.2022, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Zapraszamy na webinarium dla przedstawicieli mediów „Jak nowa Wspólna…

Wspólna Polityka Rolna to największy z projektów realizowanych w Unii Europejskiej zapewniający żywność dla 447 milionów Europejczyków. O jego znaczeniu świadczy fakt, iż jest to 1/3 całego budżetu EU, co daje kwotę 386,6 miliarda euro. Nie jest to tylko wsparcie dla rolników czy mieszkańców terenów wiejskich – to kluczowy projekt, który poza zapewnieniem bezpieczeństwa żywnościowego, dotyczy także zmian na rzecz ochrony środowiska czy neutralności klimatycznej państw unijnych. W planowanej na lata 2023-2027 nowej perspektywie WPR założenia są bardzo ambitne co powoduje, iż budzą one tyle samo nadziei co obaw – szczególnie ze strony samych rolników.  Strategia „od pola do stołu”, działania określne jako europejski „Zielony Ład” czy ekoschematy coraz częściej pojawiają się w przestrzeni medialnej. Warto więc bliżej przyjrzeć się, jakie zmiany przyniosą one nie tylko rolnictwu, ale ogółowi społeczeństwa. To bardzo ważne tematy intersujące każdego z Polaków szczególnie w momencie gwałtownego wzrostu cen żywności i ogólnopolskiej dyskusji na temat bezpieczeństwa żywnościowego. Te zagadnienia poruszą w trakcie webinarium zaproszeni eksperci: dr. Mirosław Korzeniowski reprezentujący Stowarzyszenie Agroekoton oraz Adam Paradowski z wydawnictwa Plantpress, które jest organizatorem tego spotkania.  

Webinarium odbędzie się w piątek, 28 października, o godzinie 10.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji.   

Udział w webinarium jest bezpłatny – ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszą rejestrację:

https://plantpress.clickmeeting.com/jak-nowa-wspolna-polityka-rolna-wplynie-na-jakosc-zycia-calego-spoleczenstwa-i-jak-o-tym-informowac-/register

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: