Drzwi wewnętrzne i drzwi zewnętrzne

  • 27.12.2022, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Drzwi wewnętrzne i drzwi zewnętrzne
Budując dom czy wykańczając mieszkanie, musimy zdecydować jakie kupimy drzwi wejściowe i co wstawimy w środku, pomiędzy pomieszczeniami. Są to zupełnie dwa różne typy drzwi, powinny mieć inne parametry i wygląd. Jakimi zasadami kierować się, jeżeli temat jakości drzwi jest dla nas nowy i obcy? Warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii.

Drzwi wejściowe – jakie będą najlepsze?

Jeśli chodzi o dom jednorodzinny, trzeba postawić na grubsze drzwi, wykonane z drewna, ale posiadające dodatkową izolację w postaci styropianu, wełny lub pianki poliuretanowej wewnątrz płyty. Zabezpieczenie przed stratami ciepła progu oraz ościeżnicy zwiększy szanse na dobre zatrzymywanie ciepła. Często w drzwiach zewnętrznych wstawia się dekory ze szkła i/lub metalu, które wcale negatywnie nie wpływają na izolację, a jednocześnie podkręcają wygląd drzwi wejściowych.  w przypadku drzwi zewnętrznych liczy się również system antywłamaniowy, który gwarantują odpowiednie zamki, rygle oraz bolce. 

W mieszkaniu możemy postawić na cieńsze i tańsze drzwi wejściowe – ponieważ nie zależy nam na tak dużej termoizolacji. Mieszkania chronione są dodatkowo klatką schodową, która zazwyczaj jest również ogrzewana. 

Drzwi w środku 

Drzwi wewnętrzne mają za zadanie zapewnić ciszę i prywatność, dlatego również nie powinny być bardzo cienkie. Nie dbamy tu o zabezpieczenie przed kradzieżą ani utratą ciepła, ale szczelność powinna wciąż być priorytetem. Warto również zwrócić uwagę na prawidłowo wykonany montaż. Źle osadzone drzwi mogą wprowadzać nas codziennie w irytację, a błędy montażowe jest bardzo ciężko naprawić już po odbiorze mieszkania czy domu. Poznamy nieprawidłowo osadzone skrzydło po tym, że będzie się samoczynnie zamykać lub otwierać, z powodu złego wypoziomowania skrzydła. Mogą skrzypieć, ocierać o ościeżnicę lub podłogę. Brak szczelności to także wada montażowa, która całkowicie zniszczy barierę akustyczną i odbierze prywatność mieszkańcom. Warto więc pamiętać, że sam produkt nie jest w przypadku drzwi najważniejszy, a raczej należy dopilnować za wszelką cenę prawidłowo wykonanej usługi osadzania. 

Kto wykona profesjonalny montaż?

Kupując drzwi Łódź www.vrata.pl/drzwi-lodz u producenta lub pośrednika, cieszącego się dobrą opinią, możemy najczęściej liczyć na zaoferowanie usługi montażu w cenie drzwi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo z automatu odpowiedzialność za prawidłowe osadzanie spoczywa na sprzedawcy. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy zauważonych w trakcie prac błędów – wiemy od razu do kogo zwrócić się z reklamacją. Najczęściej sklepy z doświadczeniem w sprzedaży stolarki okiennej i drzwiowej współpracują z dobrymi specjalistami, bo chcą mieć pewność, że klienci będą zadowoleni. Przy montażu zatrudniają profesjonalistów, którzy mają za sobą setki lub tysiące osadzonych skrzydeł. Takich pracowników nie zaskoczą krzywe ściany czy zbyt duże otwory drzwiowe. Nawet w trudnych warunkach poradzą sobie z montażem i nie zawiodą swoich klientów. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: