Polskie gry wideo 2019 – na co warto zwrócić uwagę?

  • 06.05.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Polskie gry wideo 2019 – na co warto zwrócić uwagę?
O najlepszych polskich grach 2019 roku.

Polskie gry z roku na rok coraz bardziej zaskakują jakością i pomysłami. Nic więc dziwnego, że gracze chętnie sięgają po rodzime produkcje. Których propozycji 2019 roku nie można przegapić?

God's Trigger

Gra akcji z elementami RPG na PC, XONE i PS4, stworzona przez One More Level. Jej bohaterowie, Judy i Harry, mają za zadanie walczyć z wrogami, wśród których znajdują się Jeźdźcy Apokalipsy. W tym celu wykorzystują nie tylko broń (pistolety, miecze itp.), ale również nadprzyrodzone zdolności. W grze zastosować można tryb single lub multiplayer.

Green Hell

Gra na PC oparta na klasycznym survivalu, wydana przez warszawskie studio Creepy Jar. Cała akcja rozgrywa się w środku dżungli. Green Hell to trudne warunki, a przetrwanie wymaga wielu umiejętności, m.in. zdobywania pokarmu, wody, ognia czy tworzenia akcesoriów. Pojawiające się problemy, jak np. pasożyty, infekcje czy rany, wpływają na kondycję bohatera. Gry symulatory życia typu Green Hell to dopracowana grafika najwyższej jakości i realne oddanie wszelkich szczegółów związanych z życiem Amazonii.

2084

Gra z gatunku FPS, czyli typowa strzelanka pierwszoosobowa, którą stworzyło pochodzące z Krakowa studio Feardemic Games. Dominuje tu cyberpunkowy klimat, a gracz ze swoim bohaterem przenosi się do tytułowego 2084 roku. Walka z przeciwnikiem możliwa jest nie tylko poprzez futurystyczną broń, ale także hakowanie. Opcja ta pozwala na wejście w umysł wroga oraz zdobywanie różnorodnych bonusów.

Crossroads Inn

Wydana przez Kraken Unleashed Games strategiczna gra ekonomiczna z elementami symulatora i RPG. Głównym bohater to posiadacz karczmy w krainie fantasy. Całość polega na prowadzeniu biznesu, zarządzaniu personelem, tworzeniu przepisów, przyjmowaniu gości, zarabianiu pieniędzy i osiąganiu popularności.

Cyberpunk 2077

Gra studia CD Projekt Red, czyli twórców legendarnego Wiedźmina, to typowa RPG z elementami FPS. Uczestnik tworzy swój avatar (ustala płeć, wygląd oraz cechy, m.in. siłę, wytrzymałość, inteligencję). Po rozpoczęciu gry trafia do 2077 roku i musi poradzić sobie z trudną rzeczywistością amerykańskiego Night City, wykonując jednocześnie szereg zadań. Przetrwanie w takim otoczeniu nie będzie proste. Gra przeznaczona jest na PC, XONE i PS4. Jej premiera może zostać przesunięta na 2020 rok.

Bee Simulator

Ostatnia z propozycji polskich gier 2019 roku to symulator zręcznościowo-przygodowy stworzony przez Varsav Games Studios. Gracz wciela się w postać pszczoły i ma za zadanie zarządzać całym rojem podczas wspólnego budowania koloni i stawiania czoła wrogom. Produkt posiada walor edukacyjny i jest odpowiedni również dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: