Stare i nowoczesne maszyny rolnicze

  • 03.06.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Stare i nowoczesne maszyny rolnicze
Współcześnie rynek dóbr materialnych stale się powiększa, od ręki dostępne są przeróżne maszyny i narzędzia rolnicze. Z łatwością można zakupić klasyczne urządzenia, jak również nowoczesne modele maszyn rolniczych. Znacznie trudniej znaleźć ponadczasowe i stare maszynerie. Wiele osób myśli, że czasy starodawnych żniwiarek odeszły w niepamięć. Jednak zdarzają się gospodarstwa rolne, w których nadal królują pierworodne Ursusy i inne klasyczne maszyny rolnicze.

Tradycyjne maszyny rolnicze doceniane są za nieskomplikowaną budowę oraz prostą obsługę. Wielu gospodarzy nadal z nich korzysta, ponieważ kojarzą się z odległymi czasami młodości i są niezawodne. Większość rolników woli naprawiać i serwisować swoje stare maszyny niż kupować nowe urządzenia.

Starodawne maszyny rolnicze, które nie są w pełni sprawne zazwyczaj trafiają do klubów motoryzacyjnych poświęconych urządzeniom rolniczym. W tego typu stowarzyszeniach pasjonaci motoryzacji naprawiają maszyny i narzędzia, a także wymieniają się doświadczeniami.

Kluby i stowarzyszenia rolnicze w Polsce

Aktualnie w Polsce działa wiele klubów i stowarzyszeń, które zrzeszają miłośników zabytkowych maszyn rolniczych. Rozpoznawalnym klubem chroniącym od zniszczenia muzealne urządzenia i narzędzia rolnicze jest Klub Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR.

RetroTRAKTOR to klub pozwalający pasjonatom motoryzacji wymieniać się doświadczeniami oraz dbać o zabytkowe maszyny. W RetoTRAKTOR chętnie spotykają się miłośnicy ciągników, jednośladów, sprzętów rolniczych, a nawet samochodów. W tym miejscu wszyscy członkowie mogą poszerzać swoją wiedzę motoryzacyjną, przyglądać się nieznanym maszynom rolniczym i mile spędzać czas z osobami o podobnych zainteresowaniach. W klubie wykonuje się liczne renowacje maszyn i narzędzi rolniczych, dzięki temu starodawne urządzenia mogą być podziwiane przez przyszłe pokolenia.

W klubie RetroTRAKTOR znajdują się proste narzędzia oraz skomplikowane maszyny rolnicze, najczęściej są to dzieła słynnych marek np. Ursus. Stowarzyszenie dysponuje pewnymi środkami finansowymi, dzięki którym może nabywać nowe relikty i podejmować się ich napraw. Starodawne sprzęty rolnicze często wymagają specjalnych umiejętności, dużej ilości czasu oraz sporych nakładów finansowych, aby zostały w pełni odnowione. Dlatego też pomoc miłośników motoryzacji oraz dotacje unijne są niezbędne i dają możliwość utrzymania i rozwoju klubów motoryzacyjnych poświęconych maszynom rolniczym.

Nowoczesne urządzenia rolnicze

Rolnicy, którzy od niedawna prowadzą własne gospodarstwa rolne nie są przyzwyczajeni do tradycji i nie czują sentymentu do starodawnych maszyn rolniczych. Chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań i bardzo często ubiegają się o dofinansowania unijne. Wsparcie finansowe pozwala im rozwijać dotychczasowe technologie, wprowadzać innowacyjne metody działania i zakupywać maszyny rolnicze najnowszej generacji.

Aktualnie w polskich gospodarstwach rolnych najczęściej znajdziemy maszyny i urządzenia rolnicze produkowane przez rodzime przedsiębiorstwa np. POM Augustów. POM Augustów oferuje ponadczasowe maszyny rolnicze, które od lat cieszą i spełniają oczekiwania rolników. Pracowniczy Ośrodek Maszynowy w Augustowie powstał w 1955 roku, a od tego czasu nastąpiły bardzo duże zmiany w usługach i profilu produkcji.

Współcześnie POM Augustów proponuje swoim klientom urządzenia rolnicze o wysokiej jakości, łączące innowacyjność oraz ekonomiczność eksploatacji. W ofercie POM Augustów znaleźć można przenośniki ślimakowe i pneumatyczne, rozsiewacze nawozów, zamiatarki, maszyny komunalne, separatory, rozdrabniacze bijakowe, osprzęt do ładowaczy czołowych, a także brony zębowe. Wszystkie urządzenia dostępne są w postaci przeróżnych modeli, od klasycznych po najbardziej unowocześnione. POM Augustów dysponuje nowoczesnymi liniami technologicznymi, zmodernizowanym parkiem maszynowym i wykwalifikowaną załogą. Wszystkie zalety przedsiębiorstwa pozwalają oferować wysokiego gatunku produkty dostępne w wyjątkowo konkurencyjnych cenach.

Wybierając nowoczesne maszyny rolnicze można liczyć na gwarancję oraz darmowy serwis. Dodatkowo zyskujemy pewność, że maszyna jest najnowszym technologicznym rozwiązaniem, a także gwarantuje wygodną i bezpieczną pracę w każdych warunkach. Innowacyjne urządzenia rolnicze często są wzbogacone o nieobecne dotąd wyposażenie np. ładowarka do telefonu, uchwyt na napój, radio. Oprócz tego maszyny nowej generacji prezentują się atrakcyjniej od swoich pierwowzorów, ponieważ są precyzyjniej produkowane i powstają z estetycznych materiałów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: