Wykorzystanie toksyny botulinowej w kosmetologii i medycynie estetycznej

  • 31.07.2019, 17:00
  • Grupa Tipmedia
Wykorzystanie toksyny botulinowej w kosmetologii i medycynie estetycznej
Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks to jedna z najpopularniejszych form medycyny estetycznej. Jest to jeden z ulubionych zabiegów stosowanych w kosmetologi nie tylko wśród polek, ale wśród kobiet na całym świecie. Głównym celem botoksu jest redukcja zmarszczek oraz zapobieganie procesom starzenia się skóry. Za pomocą toksyny botulinowej można osiągnąć spektakularne efekty!

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Zabieg botoksu polega na podaniu niedużej dawki toksyny botulinowej do konkretnych miejsc na twarzy, co pomaga zlikwidować zmarszczki wywołane przez kurczenie się mięśni. Z biegiem czasu pod wpływem marszczenia brwi lub uśmiechu następuje skurcz mięśni na twarzy, co przyczynia się do powstawania fałd skórnych, które zamieniają się w zmarszczki. Z upływem lat stają się one coraz bardziej widoczne. Jak w ten sytuacji może pomóc nam toksyna botulinowa? Kosmetologia estetyczna wykorzystuje tą najsilniejszą znaną toksynę biologiczną, aby zablokować przechodzenie bodźców nerwowych do mięśni twarzy. Wstrzyknięta w mięsień uniemożliwia kurczenie się go, co powoduje spłycanie zmarszczek i odzyskanie młodego wyglądu. Zabiegi botoksem dostępne są m.in. w klinice Soft Skin – softskin-clinic.pl/oferta/toksyna-botulinowa/.

Wskazania do zastosowania botoksu

Botoks to zabieg skuteczny i w pełni bezpieczny. Polecany na zmarszczki mimiczne, na przykład na poziome i poprzeczne zmarszczki czoła, te które znajdują się między łukami brwiowymi oraz na tak zwane „kurze łapki” czyli zewnętrzne kąciki oczu. Do leczenia kwalifikują się również oznaki starzenia w okolicach szyi - zmarszczki poziome i pionowe szyi oraz w okolicach brody. Za pomocą botoksu możemy unieść brwi oraz pozbyć się zmarszczek w okolicy wargi dolnej i górnej, oraz na grzbiecie nosa.

Przeciwwskazania

Chociaż zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszą się dużą popularnością, nie każdy może skorzystać z ich dobrodziejstw. Jakie są przeciwwskazania?

•       Nietolerancja na toksynę botulinową typu A, uczulenie na albuminę oraz na białko jaja kurzego. Składniki te występują w niektórych preparatach używanych w kosmetologii estetycznej.

•       Zaburzenia krzepnięcia krwi. Przyjmowanie leków rozrzedzających krew takich jak aspiryna mogą powstawać siniaki.

•       Stosowanie antybiotyków. Mogą one współdziałać z toksyną botulinową i zwiększać ryzyko występowania działań niepożądanych.

•       Ciąża oraz karmienie piersią.

•       Przewlekłe choroby autoimmunologiczne oraz układu sercowo-naczyniowego

•       Choroby nowotworowe skóry oraz infekcje skórne, na przykład opryszczka.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Badania udowodniły działanie botoksu w absolutnej większości przypadków, gdy został on przeprowadzony w profesjonalnych salonach medycyny estetyczne. Na efekty jednak trzeba trochę poczekać, gdyż toksyna botulinowa zaczyna działać po jakimś czasie. Pierwsze rezultaty mogą pojawić się już po kilku dniach, gdyż obserwujemy stopniowe osłabienie mięśnia. Pełnych efektów możemy się spodziewać po około 2 tygodniach od zabiegu. Twarz już po jednym zabiegu wygląda młodziej i jest bardziej wypoczęta. Zmarszczki spłycają się a u kobiet wzrasta pewność siebie. Jak długo utrzymują się efekty? Najczęściej zachowują się one od 3 do 6 miesięcy. Po takim czasie połączenia między mięśniami a nerwami zaczynają się odbudowywać oraz powraca pierwotna mimika twarzy. Możliwe jest wtedy wykonanie kolejnego zabiegu. Dla wielu klientek nietrwałość zabiegu jest zaletą, gdyż pozwala powrócić do naturalnego wyglądu, gdy zabieg nie trafił w ich upodobania.Przykłady zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej 

Nowoczesna kosmetologia oferuje nam wiele możliwości, aby zadbać o piękny i młody wygląd. Najpopularniejszym zabiegiem z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest botoks. Głównie wykonuje się go w redukcji zmarszczek czoła, międzybrwiowych, wokół ust, kurzych łapek oraz szyjnych. Z wykorzystaniem tej substancji możemy również leczyć uśmiech dziąsłowy, bruksizm oraz nadpotliwość.
Medycyna estetyczna umożliwia wykorzystanie toksyny do skorygowania kształtu nosa oraz asymetrii twarzy. Toksynę botulinową wykorzystujemy do leczenia zeza, w usunięciu blizn pourazowych i pooperacyjnych oraz w terapii chorób neurologicznych, które występują wraz z napięciem mięśniowym.

 

 

 

Soft Skin Dermaclinic

ul. Dąbrowskiego 32/1u

50-457 Wrocław

Tel. 48 512 822 207

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: