Kupujemy sukienkę – na co zwrócić uwagę w sklepie?

  • 29.10.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Kupujemy sukienkę – na co zwrócić uwagę w sklepie?

Zakupów odzieżowych zazwyczaj dokonujemy intuicyjnie – przeglądamy dostępne modele na wieszakach lub na zdjęciach w sklepie online. O ile stacjonarnie zawsze możemy ubranie przymierzyć i upewnić się, że dobrze leży, o tyle internetowy sklep z sukienkami powinien dostarczać nam szczegółowych informacji na temat produktu. Czasami rozpiska wymiarów i wskazanie materiału powie nam dużo więcej o przedmiocie, niż barwny opis zachwalający jego zalety – przejrzyste informacje na temat sukienek i innych ubrań znajdziemy zawsze w sklepie https://justcute.pl

 

Dokładnie przeanalizujmy rozmiar!

Przyzwyczajone do prostych oznaczeń literowych typu S, M i L, często zapominamy przyjrzeć się tabeli rozmiarów dostępnej na stronie sklepu. Nie należy jej pomijać, gdyż czasami sukienka zaprojektowana jest tak, by być dopasowana w określonym obszarze ciała. Jeśli reszta naszych ubrań jest dosyć luźna, możemy się rozczarować, otrzymując ciasny produkt. W innym przypadku rozmiar, który zazwyczaj nosimy, w danym przypadku może okazać się zbyt obszerny, a ubranie bezkształtnie na nas wisieć. Warto dokonać pomiarów swojego ciała i zapisać obwody talii, biustu i bioder, a także pożądaną długość sukienki w centymetrach. Porównując te dane z informacjami w opisie sukienki lub w tabeli dotyczącej całego asortymentu, upewnimy się, że ubranie będzie leżeć jak ulał.

 

Dobry materiał – nie tylko bawełna

Również tkanina, z której wykonana jest sukienka, ma duże znaczenie dla komfortu jej noszenia. Niektóre panie idą na skróty, wybierając tylko naturalne materiały, takie jak len czy bawełna. Dobrze jest wiedzieć, że istnieje mnóstwo innych rodzajów włókien, z których niektóre mają ciekawe właściwości. Na przykład poliester może nie przepuszczać powietrza tak dobrze, jak bawełna, lecz pozwala stworzyć tkaniny takie jak bawega, która jest bardzo plastycznym i solidnym materiałem. Z kolei wiskoza jest materiałem pochodzącym z naturalnego surowca, lecz wytwarzanym sztucznie. Nie oznacza to, że nie ma zalet – powstają z niej miękkie i gładkie w dotyku dzianiny, doskonałe do szycia kobiecych sukienek. Czasami opis produktu wskazuje na konkretne właściwości tkaniny, takie jak rozciągliwość czy grubość. To także przydatna informacja – sam skład nie mówi wiele na temat jakości produktu.

 

Zakup sukienki przez Internet powinien być dobrze przemyślany – należy dokładnie czytać opisy produktów i ustalić swoje priorytety dotyczące rodzaju materiału i wymiarów. Dzięki przejrzystym informacjom dostępnym w sklepie online, nie rozczarujemy się zamówieniem i otrzymamy produkt, który przetrwa wiele lat.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: