Oczyszczacz powietrza do przedszkola - Recenzja Toshiba CAF-X83XPL

  • 16.06.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Oczyszczacz powietrza do przedszkola - Recenzja Toshiba CAF-X83XPL
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek co wpływa na prawidłowy rozwój dzieci i na jakie zagrożenia współcześnie są narażone? Oczywiście, że tak. Ale czy wpadło Ci do głowy coś tak oczywistego jak powietrze?

Współcześnie powietrze jest zanieczyszczone dużą ilością spalin samochodowych, smogiem oraz innymi szkodliwymi substancjami, które źle wpływają na nasze zdrowie. W największej grupie ryzyka są dzieci, których system odpornośpciowy oraz oddechowy jeszcze w pełni się nie wykształcił. O czyste powietrze powinniśmy zadbać nie tylko w domu, ale także w miejscu, gdzie dzieci spędzają dużo czasu. Mowa oczywiście o przedszkolu.

 

Idealnym oczyszczaczem do przedszkola będzie Toshiba CAF-X83XPL. Doskonale sprawdzi się do dużych pomieszczeń o powierzchni do 65 m², a innowacyjny filtr 360° oczyści zanieczyszczone powietrze. Dopełnieniem jeszcze bardziej skutecznego czyszczenia jest jonizator plazmowy.

Toshiba CAF-X83XPL

Toshiba CAF-X83XPL to oczyszczacz, który doskonale sprawdzi się do pomieszczeń o powierzchni do 65 m². Natomiast przepływ powietrza kształtuje się na poziomie 500 m³/h. Skuteczne oczyszczanie powietrza gwarantuje innowacyjny, okrągły filtr 360°, który w połączeniu z jonizatorem zapewnia najwyższą jakość oczyszczania powietrza.

5-stopniowa filtracja powietrza

Oczyszczanie powietrza w oczyszczaczu Toshiba CAF-X83XPL odbywa się za pomocą jednego filtra, który składa się aż z pięciu warstw.

  • Na samym początku został umieszczony filtr wstępny - odpowiada on za wyłapywanie większych zanieczyszczeń takich jak pyłki kurzu, włosy, sierść i duże cząsteczki pyłów. W ten sposób pozostałe filtry zostają znacznie odciążone co skutkuje ich dłuższą żywotnością.

  • Następnie została umieszczona warstwa PET - jej zadaniem jest przechwytywanie aerozoli atmosferycznych, czyli pyłów zawieszonych o średnicy nie większej niż 2,5μm.

  • Trzeci w kolejności jest węgiel aktywny - jego celem jest neutralizacja wszystkich nieprzyjemnych zapachów oraz usuwanie zanieczyszczeń gazowych takich jak lotne związki organiczne.

  • Zaraz za nim znajduje się główny filtr HEPA - usuwa on wszelkie zanieczyszczenia, wirusy, bakterie, roztocza, alergeny oraz szkodliwie składniki smogu (pyły zawieszone PM10 i PM2.5).

  • Ostatnią warstwą jest ponownie warstwa PET - przyczynia się do przedłużenia żywotności całego filtra.

Plazmowy generator jonów

Oczyszczacz Toshiba został wyposażony w plazmowy generator jonów. Jest to doskonałe dopełnienie, które wraz z pracą filtrów gwarantuje skuteczne oczyszczanie powietrza. Generator wytwarza, a następnie wypuszcza do otoczenia ujemnie naładowane jony, które niszczą wszelkie wirusy, bakterie, alergeny czy zarodniki pleśni. Ujemnie naładowane jony mają także wpływ na poprawę koncentracji oraz ogólnego samopoczucia.

 

Wszystko pod kontrolą

Na wlocie oraz wylocie urządzenia zostały umieszczone czujniki, które kontrolują poziom pyłów PM2.5 i PM10 oraz obecnych w powietrzu gazów. Wszystkie najistotniejsze informacje pokazywane są na wyświetlaczu urządzenia. Znajduje się na nim dokładna wartość stężenia pyłu PM2.5, informacja o wybranym trybie pracy czy włączonej jonizacji. Toshiba CAF-X83XPL działa w trybie automatycznym, dzięki któremu oczyszczacz sam dostosowuje optymalne ustawienia do aktualnych warunków występujących w pomieszczeniu. Dodatkowo sensor światła wyczuje kiedy zrobi się ciemno i wtedy automatycznie przejdzie w tryb nocny. W trybie manualnym możemy wybrać jedną z trzech prędkości - niską, średnią i wysoką. Ponadto w trybie nocnym głośność pracy zmniejszy się do 22 dB.

Podsumowanie - Toshiba CAF-X83XPL

Oczyszczacz Toshiba CAF-X83XPL sprawdzi się idealnie do przedszkola. Przeznaczony został do pracy w dużych pomieszczeniach o powierzchni do nawet 65 m². Pięciowarstwowy filtr oraz jonizator plazmowy skutecznie oczyszczają powietrze z wszelkich zanieczyszczeń. Dodatkowo tryb automatyczny pozwala na optymalną pracę urządzenia bez konieczności ręcznych ustawień, co w przedszkolu, przy natłoku innych spraw, może być dużym ułatwieniem.

 

Więcej modeli oczyszczaczy marki Toshiba znajdziesz na: https://goodair.pl/oczyszczacze-powietrza-toshiba

 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem GoodAIR.pl.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: