Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 czerwca 2026 21:15
Przeczytaj!
Reklama

Julia Marcell we Wsoli

22 stycznia we Wsoli wystąpiła Julia Marcell. Impreza miała miejsce w Muzeum Gombrowicza, które po kilkumiesięcznej przerwie związanej z remontem wraca do gry, i jak widać na podstawie niedzielnego koncertu, zaczyna od „wysokiego C”.
Julia Marcell we Wsoli

Autor: red.

Julia Marcell przedstawiła stare i nowe kompozycje w minimalistycznych aranżacjach. Towarzyszyła jej tylko multiinstrumentalista Mandy Ping Pong. Artystki przez cały występ zmieniały instrumenty, wykorzystując fortepian, keyboard, gitarę, bas oraz skrzypce. Czasem w utworach można było usłyszeć nawiązania muzyczne do innych wykonawców, np. Joy Division.

Wybór muzeum nie wydaje się być przypadkowy. Julia Marcell ma w końcu na swoim koncie skomponowanie muzyki do spektaklu Teatru Polskiego we Wrocławiu opartego na motywach „Kronosa” Witolda Gombrowicza. Podczas występu artystka opowiedziała publiczności o kulisach powstania wspomnianych kompozycji. Podkreśliła, że ze względu na charakter dzieła [prywatny dziennik pisarza – przyp. red.] był on bardzo trudny do przedstawienia w formie sztuki teatralnej.

Koncert spotkał się z żywym zainteresowaniem publiczności. Wolnych miejsc nie było. Gdy Julia Marcell zeszła ze sceny rozległy się głośne brawa. Widzowie domagali się bisu i go otrzymali.

Julia Marcell – piosenkarka i kompozytorka. W 2016 r. ukazał się jej czwarty studyjny album „Proxy”. W 2011 r. otrzymała Paszport Polityki w kategorii „Muzyka popularna”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MS Treść komentarza: #muremzamirkiem Data dodania komentarza: 18.12.2025, 09:10 Źródło komentarza: OKO 24/554 Autor komentarza: multi Treść komentarza: Pan Drapała jest autorem powyzszego artykułu? :) Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:39 Źródło komentarza: MAGNUSZEW. KONIEC CYRKU ? Autor komentarza: MB Treść komentarza: Świetna sprawa! W tych figurkach jest nie tylko kunszt modelarski, ale też duża wiedza z zakresu munduroznawstwa. Gratuluję Autorowi wystawy i Kuratorowi. Właśnie w taki sposób można zainteresować młodzież wojskowością. Data dodania komentarza: 2.08.2025, 10:34 Źródło komentarza: Zaczęło się od „kioskowców”. Rozmowa z Ireneuszem Piecykiem (wersja pełna) + relacja z wernisażu Autor komentarza: anonim Treść komentarza: NO to ciekawe Data dodania komentarza: 4.03.2025, 21:53 Źródło komentarza: GRABÓW NAD PILICĄ: SZKOŁA NIEWESOŁA I RADA NIERADA Autor komentarza: Zdzisław S. Treść komentarza: Czy możecie wydrukować dokładną recepturę okowity z buraków. Jestem zainteresowany starymi smakami , chciałbym odtworzyć taką wódkę . Mogła by być atrakcją Kozienic jako np. Rychtterówka . Pozdrowienia dla pana Marka i całej Redakcji .Czekam na przepis w następnym numerze . Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:58 Źródło komentarza: OKO 9/515 Autor komentarza: Emerytka Treść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!! Data dodania komentarza: 9.02.2024, 01:43 Źródło komentarza: OKO 3/509
Reklama
Reklama
Reklama