Relacje z zawodów kolarskich MTB

  • 07.06.2019, 08:58 (aktualizacja 09.06.2019, 10:58)
  • piotr_nowakowski
Relacje z zawodów kolarskich MTB
Podwójny atak Energii

 

W pierwszy weekend czerwca kolarze kozienickiego klubu ENEA KS ENERGIA KOZIENICE wybrali się na podbój Gór Świętokrzyskich. Większa część w liczbie 9 zawodników wystartowała w sławnym Wąchocku w zawodach organizowanych w cyklu Lotto Poland Bike Marathon.

Był to najtrudniejszy etap w tym sezonie tego cyklu, można już tu mówić o prawdziwych zawodach w kolarstwie górskim. Przewyższenia dla dystansu MINI (28 km) wyniosły ok. 350 m a dla dystansu MAX (51 km) blisko 600 m. Trasa obfitowała odcinki wymagające mozolnej wspinaczki i niemalże downhillowe zjazdy, bardzo techniczne single, czyli coś czego nie uświadczymy na Mazowszu, przynajmniej nie w takiej skali. W tym dniu na podjęcie wyzwania na dłuższym dystansie odważyła się tylko Anna Wołos, dzięki czemu wywalczyła podwójnie drugie miejsce, tak w kategorii open jak i w swojej kategorii wiekowej. Należą się jej więc podwójne gratulacje dla naszej najambitniejszej zawodniczki. Jej zasługą jest także największa liczba punktów do klasyfikacji drużynowej, dzięki której i mimo nie pełnego składu, KS ENERGIA wywalczyła 13 miejsce. Punktowali także trzej najlepsi z krótkiego dystansu: Krzysztof Małysa, Maciej Wierzbicki i Tomasz Golec.

Poza Anną na podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli także wspomniany już wcześniej Krzysztof Małysa zajmując 3 miejsce i Elżbieta Wyczółkowska zajmując 1 miejsce.

Niestety do mety nie dojechał Waldemar Strzelczyk pechowo łapiąc kapcia na obydwu kołach a że w zapasie wozi się tylko jedną dętkę, kontynuacja wyścigu była niemożliwa.

Tego samego dnia odbywały się także zawody w Piekoszowie organizowane przez MTBCross Maraton na które udali się trzej zawodnicy kozienickiego klubo: Justyn Wójcik, Marcin Kosiński i Piotr Nowakowski. Wszyscy wystartowali w koronnym dystansie Master o długości 56 km. O jego trudności niech świadczy fakt, że przewyższenie wyniosło ponad 1300 m. Tylko początek i koniec był w miarę płaski, później poza stromymi podjazdami, wymagającymi wrzucenia najlżejszego biegu lub nawet prowadzenia roweru, i miejscami wręcz karkołomnymi, najeżonymi kamieniami i korzeniami zjazdami, trudno było znaleźć miejsce do wytchnienia i nabrania sił na dalsze zmagania. Cała trójka zawodników na początku trzymała się razem lecz na drugim kilometrze, jadąc przez bardzo piaszczysty odcinek, tuż przed Piotrem przewróciło się dwóch zawodników przez co musiał zmieniać tor jazdy w grząskim podłożu i stracił dystans do kolegów na kilkadziesiąt metrów którzy przez jakiś czas jeszcze jechali w duecie a że jechali w silnej grupie stopniowo powiększali przewagę. Później Justyn, będący w dobrej formie odskoczył od Marcina i indywidualnie toczył walkę z rywalami. Po około godzinnej pogoni Piotrowi udało się dogonić Marcin i dalej już „podróżowali” wspólnie. Niestety na 40 kilometrze trasy nie zauważyli niezbyt dobrze oznaczonego skrętu prowadzącego w kierunku mety i pomylili trasę i wjechali ponownie na już pokonywaną pętlę. Po pięciu kilometrach zorientowawszy się o popełnionym błędzie zrezygnowali z dalszej rywalizacji. Justyn dojechał do mety na bardzo dobrym 20 miejscu open uzyskując czas 3:38:11 i tracąc do zwycięzcy ok. 30 minut.

Wyniki poszczególnych zawodników:

Anna Wołos (664) – 2 m. open, 2 m. w kat. K3

Elżbieta Wyczółkowska (1553) – 18 m. open, 1 m. w kat. K5

Krzysztof Małysa (667) – 35 m. open, 3 m. w kat. M2

Maciej Wierzbicki (659) – 45 m. open, 18 m. w kat. M3

Tomasz Golec (609) – 47 m. open, 19 m. w kat. M3

Rafał Grabowski (663) – 50 m. open, 20 m. M3

Wojtek Wójtowicz (1049) – 78 m. open, 30 m. w kat. M3

Mariusz Bartosiewicz (1408) – 96 m. open, 35 m. w kat. M4

Łukasz Mikołajczuk (610) – 97 m. open, 38 m. w kat. M3

Waldemar Strzelczyk (536) – nie ukończył

 

Justyn Wójcik (5160) – 20 m. open, 11 m. w kat. M3

Marcin Kosiński (5114) – nie ukończył

Piotr Nowakowski (5116) – nie ukończył

piotr_nowakowski

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe