PRAWIE 50 MILIONÓW DLA GMINY KOZIENICE!

  • 10.10.2019, 13:11
  • Albert Kopański
PRAWIE 50 MILIONÓW DLA GMINY KOZIENICE!
W dniu dzisiejszym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie rozstrzygnęła postępowanie przetargowe pn.: „Projekt i rozbudowa drogi krajowej nr 79 od km 80+558 do km 82+230 na odcinku przejście przez m. Kozienice”.

 To wielka sprawa dla naszego miasta. Przypomnę, że przetarg został ogłoszony pod koniec ubiegłego roku. Niestety do dnia dzisiejszego (prawie rok) nie był rozstrzygnięty. Istniała realna groźba jego unieważnienia, gdyż fundusze zabezpieczone na realizację tej inwestycji były dużo mniejsze niż złożona oferta. Zdając sobie sprawę z wagi tej inwestycji dla miasta, w ramach której oprócz przebudowy drogi od ronda ulic Radomska/Głowaczowska/Nowy Świat do ronda ulic Radomska/Zwoleńska zostanie zmodernizowany także wiadukt w Aleksandrówce oraz powstanie przejście dla pieszych przez tory, podjąłem intensywne działania mające na celu wykonanie tej inwestycji przez GDDKiA. W moich staraniach wspierali mnie nasi radni oraz Poseł RP Pan Andrzej Kosztowniak, za co serdecznie dziękuję.

 Udało nam się przekonać władze GDDKiA o konieczności realizacji tej inwestycji i wygospodarowaniu brakujących funduszy.

 W tym miesiącu powinno dojść do podpisania umowy z Wykonawcą, który w okresie dwóch lat jest zobowiązany do wykonania tej inwestycji.

– skomentował Burmistrz Gminy Kozienice Pan Piotr Kozłowski.

Albert Kopański

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe