HOMO HOMINI w kozienickim CK-A - wystawa obrazów Marii Wollenberg-Kluzy

  • 17.11.2019, 17:50 (aktualizacja 18.11.2019, 11:38)
  • Albert Kopański
HOMO HOMINI w kozienickim CK-A - wystawa obrazów Marii Wollenberg-Kluzy
W piątkowy wieczór, 15 listopada 2019 roku, odbyło się w kozienickim CK-A otwarcie wystawy obrazów Marii Wollenberg-Kluzy, zatytułowanej (od tytułu jednego z obrazów) "HOMO HOMINI".

Maria Wollenberg-Kluza to urodzona w roku 1945 Puławach malarka, która swoje prace prezentuje od lat 60. - w tym czasie urządziła ponad 160 wystaw indywidualnych, ukazało się także 5 albumów z reprodukcjami jej obrazów.

 

Jak przypomniała podczas przywitania gości i krótkiej prezentacji bohaterki wernisażu dyrektor Elwira Kozłowska, nie była to pierwsza wystawa autorki w Kozienicach, pojawiła się ona u nas bowiem już w roku 2004 z cyklem "On i Ona".

 

Sylwetkę malarki wraz z krótką charakterystyką jej twórczości w zajmujący sposób przedstawiła zebranym instruktor ds. plastyki KDK im. Bogusława Klimczuka, Agnieszka Bieńkowska. Następnie głos zabrała sama autorka, która opowiedziała co nieco o swoich prezentowanych aktualnie obrazach, wyraziła się też życzliwie o CK-A jako obiekcie, wyrażając opinię, że prezentacja obrazów w przestrzeni doskonale widocznej z zewnątrz jest świetnym pomysłem i dobrym sposobem na zaintrygowanie przechodzących.

 

Wiceburmistrz Mirosław Pułkowski zaskoczył zapewne przynajmniej część zebranych, przyznając się do trwającego już od dłuższego czasu osobistego zainteresowania twórczością malarki, czemu zresztą dał dowód trafnymi spostrzeżeniami. W dalszym biegu spotkania okazało się, że Maria Wollenberg-Kluza ma w Kozienicach przyjaciół, w tym rodzinę radnego Stanisława Kuźniara.

 

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 1 grudnia 2019 r.

Albert Kopański

Zdjęcia (26)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe