Solarisy dla Kozienic - umowa podpisana!

  • 18.11.2019, 10:51 (aktualizacja 18.11.2019, 11:26)
  • Albert Kopański
Solarisy dla Kozienic - umowa podpisana!
Dziś, tj.18 listopada, o godz. 10.00 w gabinecie Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego miało miejsce podpisania umowy dotyczącej zamówienia publicznego na „Zakup i dostawę 2 autobusów klasy MIDI z napędem elektrycznym wraz z ładowarką typu plug in”.

Ze strony Gminy Kozienice umowę podpisał Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, ze strony producenta zaś, tj. firmy SOLARIS Bus & Coach S.A. - Krzysztof Musiał, Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowo-Wschodniego – Kraj. Oprócz tego obecni byli Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Dorota Stępień, Zastępca Burmistrza ds. Technicznych Mirosław Pułkowski oraz zaproszone media.

 

Przedstawiciel producenta zapewnił, że zakup i eksploatacja autobusów elektrycznych będą dla Gminy Kozienice korzystne zarówno pod kątem wpływu na środowisko i zdrowie mieszkańców, jak i czysto ekonomicznym. Również Burmistrz Piotr Kozłowski podkreślił proekologiczny charakter zamówienia, ale także zwrócił uwagę na aspekt przeciwdziałania wykluczeniu tych mieszkańców gminy, którzy mają obecnie utrudniony dostęp do transportu zbiorowego.

 

Jest to inwestycja w naszych mieszkańców, w ich zdrowie, myślę więc, że jak najbardziej opłacalna.

 

- podsumował burmistrz.

 

Po dopełnieniu stosownych formalności pojawił się luźniejszy, miły akcent, w postaci wymiany maskotek Gminy Kozienice i firmy Solaris - tu zapraszamy do dołączonej galerii!

 

Planowany termin dostawy autobusów to 30 września przyszłego roku.

 

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, w informacji dostarczonej przez Urząd Miejski czytamy:

 


 

W roku bieżącym Gmina Kozienice zawarła umowę na dostawę dwóch fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy MIDI o długości 8,5-9,5 m.

W ramach zadania zostanie dostarczona jedna dwustanowiskowa ładowarka o mocy 80-90 kW (2 x 40-45 kW). Stacja ma być wyposażona w panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową, które zapewnią „czystą” energię wykorzystaną do zasilenia wewnętrznych obwodów wtórnych oraz energooszczędnego oświetlenia LED.

Na realizację zadania Gmina pozyskała środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie:

- pożyczki w wysokości: 2 170 446,00

- dotacji:   2 745 360,00

Łączny koszt zakupu: 4 915 805,70 zł

 

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe